هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

  • ۰
  • ۰

ترس از دخول در زنان در میان زوج های جوان بیشتر دیده می شود. از آنجایی که اکثر دختران در برقراری رابطه جنسی دچار استرس، فشار و هیجانات منفی می شوند، مردان باید قبل از رابطه جنسی از نظر عاطفی زمان و وقت لازم را برای کاهش این استرس و فشاری که بر روی همسرشان است بگذارند. در غیر اینصورت هیچ یک از طرفین در زمان برقراری رابطه جنسی احساس رضایت نخواهند داشت. بسیاری از دختران جوان بعد از ازدواج به دلیل وجود یک ترس ناخودآگاه از رابطه جنسی و از دست دادن بکارتشان دچار استرس و اضطراب شدید می شوند. که یکی از پیامد های مهم این استرس واضطراب منقبض شدن شدید مجرای تناسلی آنها است که برقراری رابطه جنسی و دخول بسیار سخت و حتی غیر ممکن می شود.


 برای دریافت مشاوره جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 
 دلایل و علت وجود ترس از دخول در زنان چیست

از جمله مهمترین دلایل موجود برای ترس از دخول در زنان و ندرتا در مردان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1-    احساس درد هنگام نزدیکی

به کلی احساس ترس از نزدیکی در زنان و به ندرت در مردان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. که ادامه مهمترین دلایل احساس درد در هنگام نزدیکی را بیان کرده ایم

دلیل اول احساس درد در هنگام نزدیکی در بسیاری از موراد ذاتی است و ریشه عصبی دارد. بسیاری از زنان به دلایل مشکلات روحی و روانی که دارند در زمان برقراری رابطه جنسی دچار احساس ترس می شوند. که برای درمان آن حتما باید از مشاوره جنسی استفاده نمایند.

دلیل دوم احساس درد در هنگام نزدیکی در ریشه در تجربه های جنسی ناکافی در افراد دارد. در شرایطی که زوجین در این زمینه آموزش ندیده باشند برقراری رابطه جنسی نه تنها برایشان ایده آی نیست بلکه می تواند دردناک نیز باشد. متاسفانه بسیاری از زوجین استفاده از مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره جنسی و آموزش های جنسی را نادیده می گیرند.

سومین دلیل احساس درد در هنگام برقراری جنسی در بعضی از موقع ناشی از عفونت های دستگاه تناسلی زنان می باشد. کسانی که با چنین مشکلی مواجه هستند حتما باید متخصصین زنان و زایمان مراجعه کرده و از درمان و مصرف دارو سرخود جدا خود داری کنند.

 

2- داشتن استرس در زمان برقراری رابطه جنسی

برقراری رابطه زناشویی برای اولین بار برای زوجین می تواند بسیار استرس زا باشد. بویژه زمانی که زوجین به خصوص زنان آگاهی چندانی از چگونگی برقراری این رابطه نداشته باشند. چگونگی برقراری اولین رابطه برای زوجین بسیار مهم است چرا که این تجربه اول بسیار بر روی استقبال زوجین برای برقراری روابط جنسی بعدی و زندگی جنسی رضایت بخش آنان نقش بسزایی دارد. توصیه می کنیم که آموزش های جنسی، مشاوره جنسی و مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرند.

در صورتی که تجربه جنسی اول زوجین ناموفق و استرس زا باشد می تواند تا سال های سال بدون آن که دلیل خاصی داشته باشد موجب زندگی بد جنسی در میان زوجین شود. بنابراین در زمان دریافت مشاوره های قبل از ازدواج درباره مسائل جنسی وضوح باید صحبت شود.

3- متهم کردن یکدیگر به نا آگاهی از رابطه جنسی

زمانی که زوجین تمایل به برقراری رابطه جنسی دارند باید تلاش کنند تا شرایطی آرام و مناسب را برای برقراری رابطه جنسی فراهم کنند. به هیچ نباید یکی از زوجین طرف دیگر را به برقراری رابطه جنسی برخلاف میلش مجبور کند یا در صورت نا توانی یکی از او را متهم به نا آگاهی کند. چرا که چنین رفتار هایی سبب سردی زوجین و ایجاد استرس در برقراری رابطه های جنسی بعدی می شود. زوجین باید در تلاش برای حمایت عاطفی و لذت بردن یکدیگر از روابط جنسی شان باشند.

 

4- فوبیای جنسی

فوبیای جنسی یا ترس از برقراری رابطه جنسی در افراد یک حالت روانی است که در این حالت زنان و مردان از برقراری رابطه جنسی و مقاربت های جنسی ترس دارند. گاهی اوقات این ترس و فوبیا در افراد به حدی شدید است که ممکن است زوجین تا سال ها بعد از ازدواج هنوز هم رابطه جنسی و زناشویی برقرار نکرده باشند. در خیلی از مواقع فوبیای اجتماعی با مشکلات جنسی افراد از لحاظ بدنی اشتباه گرفته می شود و افراد به اشتباه دست به جراحی می زنند. اکثر مردانی که همسرشان دچار فوبیای جنسی است دچار سرد مزاجی در مردان و مشکلات جنسی می شوند.

مبتلا شدن افراد بخصوص زنان به فوبیای اجتماعی معمولا ریشه در خاطرات و تجربیات تلخ آنان در گذشته دارند مانند: شنیدن خاطرات تلخ دیگران، روابط زناشویی والدین افراد، افسردگی، کودک آزاری جنسی ( در گذشته مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن) و ازدواج های اجباری سبب به تعویق انداختن رابطه زناشویی می شود.

 

4- فشار های و مشغله های کاری

سبک زندگی های امروزی سبب شده تا افراد بیشتر متحمل فشار و استرس ناشی از مسائل کاری و خانوادگی یا متبلا شدن به بیماری های مختلف ازجمله فشار خود، مشکلات روحی و گوارشی شوند. همین امر سبب خستگی، نداشتن تناسب اندام، ترس از ناتوانی های جنسی، دردناک بودن رابطه، هراس از بارداری و ترس از اولین رابطه های جنسی در اوایل ازدواج شود. همین فشار ها و مشغله های کاری و خانوادگی می تواند شور و اشتیاق افراد را برای برقراری رابطه جنسی خاموش کند. ولی سرد مزاجی مردان و زنان در دوران بارداری و بعد از بچه دار شدن و در دوران سالمندی شایع تر می باشد.

 

درمان ترس از دخول در زنان

زنانی که دچار ترس از دخول و ترس از برقراری رابطه جنسی هستند به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته زوج های جوانی که تازه ازدواج کزده اند. زوج های جوان نقش اولین رابطه های جنسی را در تمایل برای برقراری رابطه های بعدی همان طوری که توضیح داده شد، به هیچ وجه نباید دسته کم بگیریند. این افراد حتما باید از مشاوره های قبل از ازدواج و مشاوره جنسی استفاده کنند و آموزش های جنسی و اطلاعات لازم را در این زمینه به طور کامل دریافت نمایند. زوج هایی که در زندگی خود به علت فشار های و مشغله های کاری و عدم فراهم بودن محیطی آرام دچار این مشکل شده اند. در این شرایط باید در تلاش باشید تا ریشه و علت اصلی به وجود آمدن این مشکل را پیدا کنید. به نیاز های همسرتان احترام بگذارید. سعی کنید در روابط عاطفی خود تغییر ایجاد کنید. و درصد رفع مشکل باشید. ممکن است همسران آنان نیز دچار سرد مزاجی شده باشند.  البته بهترین راه مراجعه به درمانگر جنسی است. مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری خود پاسخگوی تمامی سوالات و مشکلات شما در این زمینه باشد.

 

 برای دریافت مشاوره جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.


خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی،مشاوره اختلالات جنسی، مشاوره خود ارضایی در مردان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زناشویی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران بارداری، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره یادگیری کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره بازی کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره تربیت کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره نوجوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره افسردگی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره جوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره طلاق، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره خیانت، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره کنترل استرس و مشاوره کاهش اضطراب و .... ارائه می دهد. تبادل نظر هنر زندگی را حتما ببینید.


منبع: دلایل و درمان ترس از دخول در زنان

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی