هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰

در بسیاری از موارد مردان بعد از مواجه شدن با مشکل در زندگی مشترک با همسرشان بدون هیچ تلاشی برای برطرف کردن مشکل، ازدواج دوم مردان متاهل را راهی ساده تر برای برطرف کردن مشکلاتی که دارند می بینند. این مردان برای توجیه رفتار خودشان دلایل زیادی را مطرح می کنند. اما در بسیاری از موارد گفتگوی زن و شوهر در مورد مشکلات و نیاز هایی که دارند نادیده گرفته می شود. در این مواقع افراد بدون در نظر گرفتن مزایا و مضرات کاری که انجام می دهند، خودشان را درگیر مشکلات پیچیده تر ازدواج دوم مردان می کنند. در جامع امروز زمانی که از مردان سوال می شود که چرا زن دوم می گیرید. در پاسخ می گویند که کارمان شرعی و قانونی است. اکثرا زنانی که مردانشان ازدواج مجدد داشتند معتقدند که در ابتدا رفتار شوهرشان خوب بوده ولی با گذشت زمان رفتارشان عوض شده و نسبت به آنان بی توجه می شوند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج مجدد مردان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

علل ازدواج دوم در مردان

دلایل ازدواج دوم مردان مشاهده شده است که از مهمترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره داشت.

۱-مردانی که از زن اولشان بچه دار نمی شوند

این مردان برای بقای نسلشان اقدام به ازدواج مجدد می کنند. این نوع ازدواج مجدد در مردان اکثرا در زمانی رخ می دهد که همسرانشان از لحاظ باروری دچار مشکل هستند. برعکس این قضیه اگر مردی خودش دچار مشکل ناباروری باشد، از همسرش تقاضای صبوری و مدارا کردن دارد.

۲-مردانی که صاحب فرزند هستند اما پسردار نمی شوند

این عده از مردان فکر می کنند که ایراد از همسرشان است. در این خانواده ها زن ها چندین بار باردار می شوند ولی هر بار دختر به دنیا می آورند و بعد مرد برای اینکه پسردار شود راه حل را ازدواج دوم می بیند.

۳-ثروت و ازدواج مجدد

برخی از مرد ها وقتی به ثروت می رسند تصمیم به ازدواج مجدد می گیرند به قول قدیمی ها زمانی که شلوارشان دوتا می شود فیلشان یاده هندوستان می کند. در بسیاری از جلسات مشاوره شاهد بودیم که زن و شوهر زندگیشان را از نقطه زیر صفر شروع کرده اند بعد از سالها تلاشی که زن و مرد با هم کردند، توانستند به جایگاهی مناسبی از لحاظ اجتماعی، علمی و اقتصادی برسند. زن ها در همین رابطه بسیاری از موقعیت های تحصیلی و شغلی خود رد کرده اند تا بتوانند شرایط را برای همسرانشان فراهم نمایند تا درجات علمی، اجتماعی و مالی قوی برسد.  وقتی که زمان آرامش و استراحت زن و شوهر می رسد. مرد ها به دنبال زن هایی خارج از زندگیشان می روند.

 

۴-اختلال شخصیتی

مردانی که نتوانند با یک همسر زندگی کنند مبتلا به اختلال دون ژوانیسم هستند. این افراد هویت خود را در تعداد زن هایی می بینند که به تصرفشان در آمدند. این موضوع هدف زندگی این مردان است. هر چقدر زنان محترم تر و متشخص تر باشند برای این مردان جذاب تر هستند. مردان مبتلا به اختلال دون ژوانیسم ممکن است زن و بچه هم داشته باشند. این مردان از درون احساس حقارت می کنند و از اینکه زنان به آنها توجه می کنند لذت می برند. برای این افراد توجه زنان دیگر و تایید شدن از جانب آنان خوشایند است.

 

۵-اختلال دو قطبی - بیماری مانیک

در بسیاری از اوقات بیماری هایی مانند اختلال دوقطبی یا بیماری مانیک سبب ایجاد روابط متعدد در مردان می شود. از جمله نشانه های بیماری مانیک (بیماری شیدایی) یا اختالال دوقطبی می توان به ولخرجی فرد، احساس قدرت و خاص بودن اشاره داشت. افراد زمانی مبتلا به اختلال دوقطبی یا بیماری مانیک هستند برای فرار از احساس افسردگی شدید که دارند معمولا گرایش به برقراری رابطه جدید با یک فرد دیگر دارند.

۶-داشتن مشکلات جنسی و سرد مزاجی زنان

برخی از زنان با مشکل سرد مزاجی مواجه می شود و به دنبال درمان آن نمی روند. این موضوع موجب سردی بین زوجین می شود. این سرد مزاجی سبب فاصله گرفتن زوجین از یکدیگر می شود. اغلب مردان برای برای طرف کردن نیاز های جنسی خود به جای درمان سرد مزاجی هسمرش به برقراری رابطه با زنان دیگر گرایش پیدا می کند.

 

 

 پیامد های ازدواج دوم مردان متاهل

در جامعه ما دو همسر پذیرفته نشده است، هیچ زنی نمی تواند خود را در جامعه به عنوان هسمر دوم معرفی کند و تنها اعضای درجه یک زن از ازدواج او به عنوان همسر دوم باخبر هستند حتی در اکثر موارد هیچ کس از ازدواج آنان باخبر نیست. زن دوم در جامعه ما پذیرفته نیست و این زن با مشکلات اجتماعی و هنجاری مواجه می شود و تحت فشار زیادی قرار می گیرد. زن دوم تحت فشار پنهان کاری در پی آن فشارهای عاطفی قرار می گیرد.

ازدواج دوم برای همسر اول نیز مشکلات زیادی به وجود می آورد. چرا که در ذات عشق تنها یک تو وجود دارد و کسی نمی تواند عشقش را با کسه دیگری تقسیم کند. به همین دلیل این دو زن همواره در یک جدال عاطفی هستند که به شکل های مختلف خودش را نشان می دهد. یا به شدت پیگیری زن دیگر هستند یا از مرد فاصله می گیرند. در اکثر مواقع به مردان می گویند یا با من باش یا برو. هر دو این زن ها کامل این مرد را می خواهند. البته در اکثر موارد زن دوم در ابتدا راضی می شوند که مرد اکثر اوقاتش را با همسر اول و بچه هایش بگذراند ولی وقتی رابطه محکم شد، زن دوم نیز دیگر حاضر به تقسیم نیست. زن دوم آسیب های ازدواج دوم مردان، عاطفی و روانی بیشتری را متحمل می شود. چون زمان که فردی شهروند درجه دو می شود، همواره این احساس روانی را دارد که او فرد خوبی نیست به همین دلیل سعی می کند این احساس را به احساس روانی من خوب هستم تغییر دهد. به همین دلیل کارهایی فرد انجام می دهد که حتی خودش نیز این نوع رفتار را قبول ندارد.

پیامد های ازدواج دوم مرد متاهل پیامد های زیادی را نیز برای خود او به دنبال خواهد داشت. از لحاظ شرعی مجوز چند همسری برای مردان فراهم شده است اما در جامعه ما این موضوع مورد قبول قرار نمی گیرد. از مهم ترین مشکلات و پیامد هایی که برای مردان متاهلی که ازدواج دوم دارند به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره داشت:

-به وجود آمدن ترس در زندگی فرد

-اختلالات در کارکرد های روزانه

-پنهان کاری و دروغ

-شک و تردید و سو ذن در همسر فرزند

-از بین رفتن جایگاه و ارزش پدر

-اختلال درخواب

-کم شدن کیفیت و شادی در زندگی

-از بین رفتن اعتبار و آبروی مرد در بین همکاران

اکثر پیامد های ناشی از ازدواج دوم مردان متاهل را زن دوم متحمل خواهد شد. که برای درمان پیامد های ناشی از آن توصیه می کنیم که حتما از مشاوره روانشناسی استفاده نمایید.

درمان پیامد های ناشی از ازدواج دوم مردان متاهل

به عواقب این عمل بیشتر فکر کنید، اصلاح سبک زندگی و بر طرف نمودن مشکلاتی در بین زوجین وجود دارد تا حد زیادی گرایش به تنوع طلبی و ازدواج دوم را کاهش می دهد. این حق طبیعی ماست که روابط درستی با همسر، دوستان و اعضای خانواده خود برقرارکنیم. نداشتن چنین روابطی می تواند آسیب های بسیار زیادی را به فرد وارد کند. توصیه می کنیم که ازدواج دوم را به عنوان یک راهکار برای برطرف کردن مشکلاتتان در زندگی مشترک استفاده نکنید و از روش های درمان مشکلات زناشویی خود مانند مشاوره روانشناسی و روان درمانی استفاده نمایید. ازدواج دوم تنها در صورتی توصیه می شود که رضایتمندی کامل همسر و دید کامل از تمام شرایط را داشته باشد که تقریبا عملی غیرممکن است.ازدواج دوم بدون شک هم شما و هم هسرانتان را با مشکلات بسیار زیادی در آینده مواجه خواهد کرد. توصیه می کنیم قبل از گرفتن تصمیم قطعی به ازوداج دوم حتما از مشاوره روانشناسی استفاده نمایید.

 

مزیت مشاوره قبل از ازدواج

دختر و پسران باید بسیاری از مسائل و مهارت های زندگی را از پایه حتی از سن پایین آموزش ببینند. عواطف و مسائل جسمانی خود و جنس مخالفشان را به خوبی بشناسند تا بتوانند با دید علمی و منطقی وارد زندگی مشترک بشوند. چرا داشتن دیدی منطقی نسبت به زندگی مشترک سبب کم شدن مشکلات زندگی زناشویی بین زوجین در آینده می شود. دختران و پسران قبل از ازدواج و عقد بهتر است از مشاوره قبل از ازدواج استفاده نمایند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج دوم مردان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی،مشاوره اختلالات جنسی، مشاوره خود ارضایی در مردان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زناشویی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران بارداری، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره یادگیری کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره بازی کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره تربیت کودک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره نوجوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره افسردگی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره جوان، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره طلاق، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره خیانت، مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره کنترل استرس و مشاوره کاهش اضطراب و .... ارائه می دهد. تبادل نظر هنر زندگی را حتما ببینید.


منبع: دلایل و پیامد های ازدواج دوم مردان متاهل

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی