هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
 • ۰
 • ۰
آیا خودارضایی در زنان نیز وجود دارد؟ آیا ذهنتان مشغول مسئله خودارضایی است؟ آیا می خواهید بدانید فواید و مضرات خودارضایی در زنان چه چیزهایی هستند؟ خود ارضایی مردان تا به حال موضوعی بوده که همراه با واژه خود ارضایی مطرح می شده، بسیاری از زنان تجربه های خودارضایی خود را انکار می کنند و از بیان آن حتی به نزدیک ترین دوستانشان نیز ابا دارند. در این مقاله اختضضا درباره خودارضایی زنان صحبت خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اختلالات جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

خودارضایی در زنان

در خودارضایی فرد با تحریک جنسی عضو تناسلی خود، سعی در تجربه ارگاسم و لذت جنسی دارد. به علت حساسیت های فرهنگی بررسی کردن شیوع خودارضایی در زنان کار دشواری به نظر می رسد. بسیاری از بانوان علیرغم انجام دادن آن، در موردش صحبت نمی کنند و قصد در پنهان کردنش دارند. اما آمارهای متفاوتی که در جوامع مختلف به دست می آید بین 40 تا 80 درصد می تواند متغیر باشد. در سنین مختلف این امر شیوع متفاوتی دارد. ولی از همین آمارهای پراکنده کاملا واضح است قشر زیادی از بانوان یک جامعه و حتی جامعه ما خودارضاییانجام می دهند ولی به خاطر احساس گناه، قبح عمومی آن، دستورات دینی و سایر مسائل مبادرت به پنهان کردن آن می کنند.

 

دلایل خود ارضایی در زنان

خودارضایی معمولا در شرایطی صورت می گیرد که فرد دسترسی به رابطه جنسی ندارد. اگر شما رابطه جنسی دارید و باز هم به خودارضایی ادامه می دهید بررسی کنید که علت آن چیست؟ آیا رضایت از رابطه جنسی تان ندارید و در آن به ارگاسم دست پیدا نمی کنید؟ حتما با شریکتان در این مورد صحبت کنید. صحبت کردن در مورد این گونه مسائل و راهنمایی کردن وی برای انجام دادن کارهای لذت بخش شما می تواند راهگشا باشد. اما اگر در این ارتباط مشکل دارید و نمی توانید با صحبت کردن مشکلتان را حل کنید، حتما به یک روانشناس و زوج درمانگر جهت دریافت مشاوره جنسی و روابط زناشویی مراجعه کنید. علل زیادی برای خودارضایی در زنان می توان متصور شد از جمله دسترسی نداشتن و امکان پذیر نبودن رابطه جنسی با یک شریک جنسی، راضی نبودن از رابطه جنسی با همسر یا شریک خود و... . اگر شما به رابطه جنسی دسترسی ندارید و احساس نیاز جنسی می کنید، این امر را مسئله ای طبیعی می توان در نظر گرفت که تمامی انسان ها در سنین مختلف با شدت و ضعف های مختلف با آن مواجه می شوند.

 

مضرات خودارضایی در زنان

احتمال دارد شما هم لیست بلندبالایی از ضرر های خودارضایی در ذهن داشته باشید. مواردی که می توانند برایتان شدیدا نگران کننده باشند. تا به حال هیچ پژوهش علمی نتوانسته ضررهای جسمی خودارضایی را از قبیل ضعف بینایی و ریزش مو تا سرطان و ... را اثبات کند. در واقع اگر نگران این قبیل مسائل هستید باید بگوییم که نگرانی تان ریشه در واقعیت ندارد.

 • خودارضایی در زنان تحت شرایط خاصی می تواند آسیب زا شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که این عمل را همیشه در یک وضعیت خاص و شرایط زمانی مکانی ثابت و در دفعات زیاد انجام می دهید، می تواند نگران کننده شود. نگرانی به وجود آمده از این جهت است که اگر بعدا در شرایط دیگری قرار بگیرید نتوانید برانگیخته شده و به ارگاسم برسید. البته این مسئله به معنای فاجعه نیست و با یک درمان رفتاری می توانید عادتتان را تغییر داده و مسئله حل شود. ی
 • حفظ بکارت از دیگر نگرانی ها در حین خودارضایی در زنان است. در فرهنگ هایی که حفظ بکارت تا هنگام ازدواج مسئله مهمی تلقی می شود، امکان آسیب زدن به پرده بکارت در هنگام خود ارضایی وجود خواهد داشت. برای جلوگیری از این امر می توان جوانب احتیاط را در نظر گرفت.
 • مهم ترین آسیبی که می تواند نگران کننده باشد، فشار روحی این مسئله است. اگر شما بعد از این عمل احساس گناه بکنید یا آن را با احساس گناه انجام دهید، نه تنها به هدفتان از خودارضایی (کم کردن تنش جنسی و در نتیجه کسب آرامش) نمی رسید بلکه تنش های جدیدی هم برای خودتان ایجاد می کنید و این هم زمانی لذت جنسی و احساس گناه می تواند در آینده هم مشکل ساز شود.

اگر در انجام خودارضایی احساس فشار می کنید و برایتان تبدیل به یک نوع اعتیاد رفتاری شده است و از اینکه قابل کنترل نیست اذیتتان می کند، حتما از مشاوره روانشناسی استفاده کنید. این مسئله که خودارضایی تبدیل به یک نوع اعتیاد شود و به شکل وسواس گونه ای شما را مشغول خود کند، می تواند مسئله مهمی باشد که نیاز به بررسی بیشتری دارد. کژکاری های جنسی و نداشتن میل جنسی از جمله مسائلی است که احتمال دارد در رابطه خود با آن مواجه شوید.

 

فواید خودارضایی در زنان

چهار فایده خودارضایی در زنان را در اینجا مطرح کرده ایم:

 • افراد با خودارضایی یاد می گیرند چه چیزهایی برایشان لذت بخش است و از چه چیزهایی بیشتر خوششان آمده یا چه چیزهایی را در رابطه جنسی نمی پسندند. در واقع خود ارضایی به نوعی کشف خود می باشد.
 • فرد با انجام خودارضایی میزان نیاز خود را به رابطه جنسی متوجه می شود و از دینامیک رابطه ای که دوست دارد آگاه می شود. این امر می تواند در آینده در انتخاب شریک جنسی مناسب به او کمک کرده یا نوع رابطه فرد را با شریکش تنظیم کند.
 • زنان در طی خودارضایی به راحتی می توانند ارگاسم را بشناسند. در بسیاری از موارد وقتی از زنان متاهل در مورد ارگاسم پرسیده می شود، نمی دانند آن را تجربه کرده اند یا نه؟ تجربه ارگاسم در خودارضایی در دوره قبل از ازدواج باعث می شود که بدانند ارگاسم چیست و در رابطه جنسی به سمت ارگاسم حرکت کرده و حتی شریک خود را راهنمایی کنند تا آن ها را به ارگاسم نزدیک کند.
 • مهم ترین مورد اینکه فشار جنسی که روی خود احساس می کنید کم می شود و در این صورت می توانید انرژی خود را صرف سایر جنبه های زندگی خود هم بکنید. اگر دائما در حال فرار از تکانه های جنسی خود باشید نیاز دارید انرژی زیادی صرف این کار بکنید و بهره وری شما در زندگی پایین خواهد آمد.

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اختلالات جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 


خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 

 

منبعخودارضایی در زنان | معایب، فواید و علل خود ارضایی در زنان

 • ۹۷/۰۶/۲۱
 • هنر زندگی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی