هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰


آیا داشتن رابطه جنسی در دوران عقد یا دوران نامزدی اشتباه است؟ روابط جنسی بخش مهمی از ازدواج می باشند. حضور و وجود رابطه جنسی باعث حس لذت و رضایت طرفین از یکدیگر و بهبود رابطه می شود. به طور کلی یکی از پایه های اساسی ازدواج است. برخی از افراد در مورد اینکه در دوران عقد رابطه جنسی داشته باشند یا نه، دچار شک هستند و دلایلی برای منع این کار دارند. این دلایل ممکن است فردی بوده یا برخاسته از فرهنگ غالب جامعه باشد. اما رابطه جنسی دردوران عقد برای طرفین فواید زیادی دارد کما اینکه می تواند به اشکال مختلفی صورت بگیرد. مشاوره قبل از ازدواج به شما برای شروع زندگی مشترک به دور از تنش کمک خواهد کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط جنسی و ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

رابطه جنسی در دوران عقد

دوران عقد دورانی است که اگر چه زوجین زن و شوهر رسمی، قانونی و شرعی هم هستند، هنوز با هم در یک منزل سکونت ندارند و معمولا مدت زمانی را در منزل والدین خود زندگی می کنند تا به منزل خود بروند. در چنین دورانی اگر چه آن ها رسما همسر همدیگر هستند ولی به دلایل مختلف محدودیتی در روابط خود دارند. ممکن است زمان کمتری را با هم صرف کنند و از نظر مکانی از هم دور باشند.

در چنین حالتی معمولا برقراری روابط جنسی منظم برای طرفین سخت می باشد یا ممکن است هر یک از طرفین میلی به برقراری رابطه جنسی در این دوران نداشته باشد و بخواهد آن را به بعد از عروسی موکول کند.

 

دلایل ممانعت از رابطه جنسی در دوران عقد

دلایل مختلفی برای اینکه افراد مایل به برقراری روابط جنسی در دوران عقد نباشند، وجود دارد. برخی از این دلایل برخاسته از فرهنگ و ارزش های سنتی بوده و برخی دیگر ممکن است برخاسته از خواسته های فردی باشد.

تاثیرات فرهنگی

در فرهنگ سنتی ایران، روابط جنسی زناشویی مختص به زن و شوهری دانسته می شود که عروسی کرده باشند و رسما در منزل خود سکونت داشته باشند. هر شکل دیگری از رابطه جنسی در این فرهنگ، نادرست و مغایر با ارزش ها دانسته می شود. یعنی یک فشار فرهنگی همیشه باعث شده است افراد در صورتیکه خارج از این چارچوب رابطه جنسی برقرار کنند، دچار احساس گناه و یا احساسات منفی دیگری بشوند. و یا رابطه شان را از دیگران مخفی کنند.

بسیاری از والدین صراحتا یا ضمنی فرزندان خود را از داشتن رابطه جنسی با همسر شرعی و قانونی خود منع می کنند و عموما دلایل روشن و واضحی برای این امر نمی آورند.

یکی دیگر از سنت هایی که باعث ابقای ناپسند بودن رابطه جنسی در عقد می باشد، فرهنگ ارزشمندی نگهداری پرده بکارت تا اولین شب ازدواج می باشد. در بسیاری از مناطق ایران یکی از وظائف مادر زن در شب ازدواج، ایستادن پشت در حجله عروس و داماد و تحویل گرفتن دستمال خونی از داماد بوده است. البته این رسم هنوز هم در برخی مناطق رواج دارد. چنین رسمی باعث شده تا افراد علاقه داشته باشند اولین رابطه جنسی خود را در شب ازدواج تجربه کنند.

در واقع گویی برقراری اولین رابطه جنسی در شب ازدواج به نوعی پای بندی به اصول و ارزش هاست و نوعی حس افتخار و اطمینان به افراد می دهد.

دلایل فردی

بسیاری از زوجین از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد و به ویژه رابطه دخول محور می ترسند. علت چنین ترسی نگرانی های مرتبط با باردار شدن است. بسیاری از مواقع علت منع والدین از رابطه جنسی، همین ترس از بارداری می باشد. البته باردار شدن در دوره عقد نوعی بار فرهنگی و فشار منفی هم برای طرفین دارد.

به علاوه نگرش های منفی نسبت به رابطه جنسی ممکن است باعث شود تقاضای رابطه جنسی نوعی گستاخی در نظر گرفته شود. گاهی اوقات دختران چنین درخواستی از جانب پسر را مغایر با عشق صادقانه و حقیقی می دانند. یا پسران به خاطر ترس از رد شدن درخواست چنین پیشنهادی نمی دهند و آن را موکول به بعد از عروسی می کنند.

برخی توصیه ها از جانب بزرگتر ها و والدین باعث می شود دختران میل به رابطه جنسی در عقد نداشته باشند. این توصیه ها مبنی بر این هستند که اگر دختر در این زمان تن به رابطه جنسی بدهد، باعث طولانی شدن دوره عقد می شود و مرد انگیزه ای برای خانه گرفتن و مستقل شدن از خود نشان نمی دهد. در واقع از رابطه جنسی به عنوان حربه ای برای مشتاق تر کردن پسر استفاده می شود.

 

فواید روابط جنسی در دوران عقد

با تمام مقدمات گفته شده، این سوال به ذهن می رسد که آیا این ارزش های فرهنگی مطابق با واقعیت و حقیقت هستند یا خیر؟ آیا لزومی به ابقای این فرهنگ وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال نکات زیر مفید به نظر می رسند:

  • هنگامی که صیغه عقد بین دو نفر جاری می شود، شرعا و قانونا آن ها زن و شوهر محسوب می شوند. پس دلیلی برای گناه آلود بودن یا زشت بودن رابطه جنسی آن ها وجود ندارد.
  • نیاز جنسی یکی از نیازهای اساسی انسان ها است که آن ها را به سمت ازدواج سوق می دهد و ازدواج بستری امنی برای آن فراهم می کند. اگر قرار نیست ازدواج آن را پاسخ دهد، پس جای پاسخ دهی به این نیاز کجاست؟
  • در مورد نگرانی های مرتبط با بارداری، یادگیری روش های صحیح پیشگیری از بارداری بسیار کمک کننده است.
  • نداشتن فضای خصوصی برای رابطه جنسی در عقد ممکن است باعث شود طرفین با هم رابطه جنسی منظمی نداشته باشند، اما به هرحال هر شکلی از رابطه جنسی در عقد می تواند به احساس شادی و نشاط زوجین بیفزاید. روی صمیمیت زوجین موثر باشد، و فشار های روانی مرتبط با نیاز را کاهش دهد.

 

اَشکال رابطه جنسی در دوران عقد

اینکه رسوماتی برای نگهداری و حفظ بکارت تا زمان ازدواج وجود دارد مسئله مهمی است و اینکه فرد تا زمان ازدواج هیچ تجربه جنسی نداشته باشد، یک تصمیم شخصی و فردی است. اما ازدواج از زمان عقد شروع می شود و لزوم حفظ بکارت تا شب ازدواج ممکن است منتفی شود. اما باز هم این تصمیم هر زوجی می باشد.

اگر شما و همسرتان دوست دارید اولین دخول خود را اولین شب ازدواج تجربه کنید، لزومی ندارد که هر شکلی از رابطه جنسی را بین خودتان ممنوع کنید. رابطه جنسی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد برای مثال رابطه جنسی دهانی، معاشقه و هر شکل دیگری از رابطه جنسی می تواند هم برای طرفین لذت بخش باشد و هم اینکه از فشارهای جنسی آن ها بکاهد.

رابطه جنسی مقعدی یکی از انتخاب های زوجین در دوران عقد است. برقراری این نوع رابطه تنها به دلیل حفظ پرده بکارت ممکن است برای زن نه تنها لذت نداشته باشد بلکه باعث ایجاد احساس انزجار یا بی میلی جنسی شود. از طرفی بر روابط زناشویی آن ها در آینده نیز تاثیر می گذارد. زوجین می توانند با استفاده از تکنیک های جنسی و دریافت مشاوره جنسی به ارضای یکدیگر در دوران عقد بپردازند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط جنسی و ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 


منبعرابطه جنسی در عقد

  • ۹۷/۰۸/۰۵
  • هنر زندگی

نظرات (۱)

لایک

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی