هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰


امکان نزدیکی در زمان پریود ممکن است یکی از سوالاتی باشد که ذهن بسیاری را به خود مشغول داشته باشد و مایل باشند بدانند، آیا می توان در این دوران رابطه جنسی برقرار نمود؟ عللی برای منع یا محدود کردن نزدیکی در زمان پریود بیان شده است که برخاسته از مذهب و یافته های پزشکی است. ولی به هرحال برخی از زوجین تمایل به برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی دارند. در این مقاله درباره نزدیکی در زمان پریود بدون آسیب به زن و مرد، علل منع و احتمال بارداری در این دوره صحبت خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه خانواده و روابط زناشویی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

نزدیکی در زمان پریود

اهمیت رابطه جنسی در روابط زناشویی بر کسی پوشیده نیست. روابط جنسی از ارکان اساسی ازدواج می باشد و میل جنسیزن و شوهر به یکدیگر یکی از عوامل تداوم دهنده زندگی زناشویی می باشد. هنگام قاعدگی و خونریزی ماهانه زن، معمولا رابطه جنسی متوقف می شود و پس از یک هفته دوباره از سر گرفته می شود.

طبق گزارشات کمبود میل جنسی در زنان در دوران قاعدگی شایع است، در نتیجه زنان مایل نیستند هیچ تماس جنسی داشته باشند. برخی دیگر عکس این را گزارش می دهند و می گویند میل جنسی شان در این دوران زیاد می شود. اما به هر حال اکثر زنان مایل نیستند در دوران قاعدگی رابطه جنسی برقرار کنند.

نزدیکی در زمان پریود می تواند سختی های خودش را داشته باشد و معمولا با حالتی از حس مشمئز شدن و ناخوشایند بودن همراه است. معمولا زنان دوست ندارند همسرشان آن ها را در این حالت ببینند. علاوه بر این برقراری رابطه جنسی می تواند باعث کثیف شدن محیط اطراف شود. شاید دیدن این صحنه نه برای خود زن و نه مرد خوشایند نباشد و با اکراه همراه باشد.

 

علل منع نزدیکی در زمان پریود

علاوه بر میل فردی زن و مرد، ممانعت های دیگری به لحاظ مذهبی و پزشکی وجود دارد که رابطه جنسی در زمان قاعدگی را ممنوع، حرام و یا نامناسب نشان می دهد و مردم را از آن بر حذر می دارد.

علل مذهبی

در دین اسلام و بسیاری از ادیان دیگر برقراری تماس و رابطه جنسی در دوران قاعدگی ممنوع می باشد و افراد صراحتا از آن منع شده اند. در برخی از ادیان دیگر محدودیت های قائل شده برای هرگونه تماس زن و مرد بسیار بیشتر است و در برخی کمتر. در دین اسلام صرفا رابطه جنسی ممنوع انگاشته شده است.

علل پزشکی

در دوران قاعدگی دهانه رحم باز می باشد و از طرف دیگر خون، محیط مناسبی برای پرورش و رشد عوامل بیماری زا ایجاد می کند و احتمال انتقال بیماری ها مقاربتی و باکتریایی بیشتر می شود. بنابراین معمولا رابطه جنسی در این دوران توصیه نمی شود تا عوامل خطر کاهش یابد.

 

اَشکال ممکن نزدیکی در زمان پریود

اینکه یک زوج تمایل داشته باشند در این دوران رابطه جنسی برقرار کنند یا خیر به تصمیم خودشان بستگی دارد. در واقع توصیه های پزشکی و مذهبی می تواند در گرایش آن ها به تصمیم گیری در این مورد جهت بدهد ولی نهایتا خودشان هستند که چنین تصمیمی می گیرند. در واقع آن ها با گفتگو در مورد نیازهایشان تصمیم می گیرند این دوران را بدون رابطه جنسی سپری کنند و یا یکی از اشکال رابطه را برقرار نمایند.

رابطه جنسی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. از معاشقه تا دخول واژن یا رابطه جنسی مقعدی و یا دهانی می توانیم شاهد تنوع رفتارهای جنسی باشیم. بسته به میل طرفین آن ها می توانند از طرق دیگری به ارگاسم برسند. مثلا مرد با تحریک ناحیه کلیتوریس زن و زن با رابطه جنسی دهانی مرد را ارضا کند.

استفاده از تامپون هم می تواند کمک کننده باشد. برخی اوقات تمایل به استفاده از اسفنج های دریایی وجود دارد که در داخل واژن قرار داده می شود تا خون جذب آن بشود و خون و لکه های خونی از واژن خارج نشود تا فعالیت جنسی به راحتی به اتمام برسد.

 

آیا رابطه جنسی در قاعدگی فوایدی هم دارد؟

برخی اثرات که بعد از نزدیکی در زمان پریود به وجود می آید، می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • درد قاعدگی بعد از رابطه جنسی می تواند کاهش پیدا کند و این در اثر ارگاسم و ترشح هورمون های مربوطه بعد از ارگاسم می باشد.
  • رابطه جنسی طول مدت قاعدگی را کوتاه می کند. انقباض های عضلانی حین ارگاسم باعث می شود خون بیشتری سریع تر خارج شود و در نتیجه طول مدت قاعدگی کم بشود.

 

احتمال بارداری در قاعدگی

احتمال بارداری در دوران قاعدگی کاهش پیدا می کند ولی کاملا از بین نمی رود. یعنی هنوز هم احتمال اینکه باردار شوید وجود دارد. بیشترین احتمال بارداری زمان تخمک گذاری است. یعنی تقریبا دو هفته قبل از شروع قاعدگی معمولا در زنان احتمال بارداری بالاست. با این حال دوره های تخمک گذاری در زن متقاوت است. هرچه چرخه قاعدگی کوتاه تری داشته باشید احتمال بارداری در دوران قاعدگی بیشتر می شود. زوجین می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روابط جنسی از مرکز مشاوره هنر زندگی مشاوره جنسی دریافت نمایند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه خانواده و روابط زناشویی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 


منبعنزدیکی در زمان پریود | عوارض و فوائد نزدیکی در زمان پریود

  • ۹۷/۰۸/۰۵
  • هنر زندگی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی