هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰


خجالت زنان از رابطه جنسی به چه علت است؟ آیا راهی برای بر طرف کردن خجالت زنان از رابطه جنسی در ارتباط با همسرشان وجود دارد؟ بعضی زنان از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خجالت می کشند. حتی برخی ترجیح می دهند در تاریکی رابطه داشته باشند. شرم و خجالت زنان در رابطه جنسی می تواند گذرا یا دائمی باشد. این شرم باعث می شود زوجین از رابطه جنسی خود لذت کامل نبرند. در واقع این زنان نمی توانند خواسته ها ونیازهای خود را بیان کنند و انگار چیزی مانع آن ها می شود که در نهایت به عدم رضایت زناشویی منجر می شود. تداوم این روند، رابطه جنسی را به یک سناریوی تکراری و یکنواخت تبدیل خواهد کرد. در این مقاله درباره علل و تاثیر خجالت زنان از رابطه جنسی بر روابط زناشویی صحبت خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

خجالت در رابطه جنسی

خجالت زنان از رابطه جنسی در ابتدای زندگی زناشویی امری طبیعی است که به مرور باید از بین برود. تداوم شرم و خجالت زنان در رابطه جنسی باعث بروز دلسردی و پایین آمدن کیفیت رابطه می شود. پس نحوه مدیریت شرم در رابطه از اهمیت زیادی برخوردار است. این شرم و خجالت به قدری است که زن توانایی لذت بردن از رابطه جنسی را ندارد. لازم به ذکر است مشکل کمبود میل جنسی در زنان نیست، بلکه تنها از برقراری رابطه جنسی خجالت می کشند. گاهی زنان دوست دارند به همسر خود حرف هایی بزنند یا رفتار خاصی داشته باشند. این زنان توانایی بیان خواسته و نیازهای خود یا فانتزی های جنسی خود را ندارند. آن ها معمولا این مشکل خود را با کسی مطرح نمی کنند.

 

دلایل خجالت زنان در رابطه جنسی

خجالت زنان از رابطه جنسی می تواند براساس موقعیت فرهنگی یا زمانی متفاوت باشد، که در ادامه به آن می پردازیم:

تاثیر فرهنگ:

در کشورهایی مانند ایران، زنان را به داشتن حجب و حیا تشویق می کنند. در این فرهنگ ها زنان از داشتن رابطه جنسی یا صحبت کردن درباره آن شرم دارند. این طرز فکر در آن ها شکل می گیرد که راحت بودن در رابطه جنسی در تضاد با حیای زنانه است. در واقع به نوعی لذت جنسی را برای زن ندانسته و آن را نختص مردان می دانند. تبعیض جنسیتی که از طرف فرهنگ بر زنان جامعه اعمال می شود آن ها را با نوعی نابرابری در رابطه رو به رو می کند.

عدم اعتماد به نفس:

نگرانی شدید از ارزیابی منفی توسط همسر منجر به عدم اعتماد به نفس در برخی از زنان می شود. چرا که تصور می کنند برای داشتن یک رابطه جنسی موفق باید بدنی زیبا داشته باشند حال آن که کلید داشتن یک رابطه خوب پذیرفتن بدن خود همان گونه که هست می باشد. در واقع تصویری که زنان از بدن خود دارند در تمایل به داشتن رابطه تاثیر می گذارد. زنان مبتلا به اختلال بدشکلی بدن، با نگاه منفی به بدن خود ایرادهای غیر واقعی را در ذهنشان پرورش می دهند.

ترس از قضاوت شوهر:

گاهی خانم ها می ترسند که راحت بودن با شوهر و بیان فانتزی های جنسی خود باعث می شود که مورد قضاوت منفی از طرف شوهر خود قرار گیرند. و یا این که نسبت به گذشته آن ها مشکوک شوند.

زایمان:

خجالت زنان در رابطه جنسی ممکن است به دنبال زایمان و تغییراتی که در بدن زن ایجاد می شود مانند چاق شدن و یا ترک های زایمان رخ دهد. در واقع تصویری که از بدن خود دارند تغییر کند که تداوم این نارضایتی منجر به افسردگی و پایین آمدن عزت نفس در آن ها می شود.

 

تاثیر خجالت زنان در رابطه جنسی

خجالت زن در روند شروع رابطه جنسی اختلال ایجاد می کند. معمولا شرم و خجالت در زن مانع خیال پردازی و میل جنسیدر او می شود. در حالی که خیال پردازی روند طبیعی در رابطه می باشند. در واقع حس شرم روی خیال پردازی های جنسی تاثیر می گذارد. زنان خجالتی به جای این که در رابطه احساس مثبتی داشته باشند، به افکار منفی دامن می زنند که به بی میلی جنسی در زنان منجر می شود. تداوم افکار منفی ممکن است منجر به وسواس فکری نیز شود. در نهایت زن و مرد از رابطه جنسی که لازمه ازدواج است لذت نبرده و منجر به سردی روابط و مشکلات زناشویی می شود. بهتر است زوجین قبل از بغرنج شدن مسئله در صدد حل آن با استفاده از مشاوره جنسی و یا استفاده از راهکارهای کاهش خجالت در رابطه بر آیند.

 

راهکارهایی برای بیان خواسته زنان در رابطه جنسی

معمولا خجالت در زنان باعث می شود نتوانند خواسته های خود را بیان کنند. استفاده از زبان بدن راهی مناسب برای انتقال خواسته هاست. اگر از صحبت کردن در مورد نیازها، خواسته های جنسی و بیان فانتزی های خود مشکل دارید، می توانید از روش های دیگری استفاده کنید تا همسرتان را متوجه رفتارهای لذت بخش نمایید. در ادامه به برخی از این روش ها اشاره کرده ایم:

علائم چشمی لذت بردن

هنگام رابطه جنسی از تغییراتی که در چشم ها ایجاد می شود می توان به میزان تحریک، لذت یا حتی ارگاسم در طرف مقابل پی برد. یکی از نشانه هایی که تحریک پذیری و لذت در زن و مرد را نشان می دهد تغییرات در حالت چشمان است. در واقع توجه به چشم ها در هنگام رابطه می تواند موقعیت های لذت بخش در شریک جنسی را شناسایی کرد.

استفاده از دست ها

اگر حین رابطه جنسی، رفتاری که شوهر انجام می دهد برای شما لذت بخش و تحریک کننده است با استفاده از دست ها او را تشویق کنید تا این حالت را ادامه دهد. اگر از لمس ناحیه ای از بدن خود لذت می برید با دست هایتان او را هدایت کنید.

سر و صدا

اگر هنگام انجام رابطه صدایی برگرفته از لذت جنسی از شما شنیده شود این یک امر طبیعی است پس جلوی آن را نگیرید. با این صداها می توانید میزان لذت خود را به همسرتان نشان دهید. همچنین به اون می فهمانید از کدام رفتار جنسی بیشتر لذت می برید.

زن و مرد برای برقراری یک رابطه جنسی با کیفیت، باید به لحاظ جنسی احساس نزدیکی زیادی کنند. صمیمیت بین زوجین، صداقت، و رابطه عاطفی عمیق به برقراری ارتباطی بر اساس اعتماد و برآورده کردن نیاز های طرفین کمک خواهد کرد.مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده به زوجین در از بین بردن خجالت زنان از رابطه جنسی کمک می کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

  

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسیمنبع: خجالت زنان از رابطه جنسی با شوهرانشان

  • ۹۷/۰۸/۱۴
  • هنر زندگی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی