هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰


نفر سوم رابطه بودن به دلایل مختلفی ممکن است شکل گرفته باشد. نه زنان و نه مردان ذاتا علاقه ای به تقسیم کردن زوج یا معشوق خود با فرد دیگر ندارند. با این حال در برخی جوامع به مردان این اجازه داده شده تا بتوانند چند همسر همزمان اختیار نمایند. داشتن روابط متعدد چه از نظر جامعه تایید شود چه رود شود، با خود آسیب هایی را به همراه دارد. بسیاری از افراد حتی با وجود اتمام چنین روابطی از دردهای به جا مانده رنج می برند. درمان آسیب ناشی از نفر سوم رابطه بودنبرای افراد درگیر در چنین رابطه ای ضرورت پیدا می کند. روانشناسان تحت عنوان مشاوره خیانت در این زمینه خدمات درمانی ارائه می دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان آسیب های ناشی از نفر سوم یک رابطه بودن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

نفر سوم رابطه بودن به چه معناست؟

نفر سوم رابطه تنها به رابطه جنسی اطلاق نمی شود. دوستی یکی از زوجین با شخصی از جنس مخالف نیز می تواند از این نوع باشد. دوستانی که صمیمیت زیادی دارند می توانند به دلایل مختلفی از جمله صمیمیت فیزیکی بیش از عرف یا گذراندن وقت خیلی زیاد با یکی از زوجین، به رابطه عاطفی آن ها آسیب بزنند.

روابط مثلثی، خیانت به همسر، چند همسری و دیگر شکل های روابط چندگانه آسیب هایی را به همراه دارند که در غالب آسیب های نفر سوم رابطه بودن در اینجا بررسی و برای درمان راهکار ارائه داده می شود.

 

آسیب های ناشی از نفر سوم رابطه بودن

یکی از ساده ترین و اولین آسیب ناشی از نفر سوم رابطه بودن محرومیت از حقوق خود در یک رابطه است. معمولا قوانین در جهت حفظ منافع رابطه اصلی و جلوگیری از آسیب های ناشی از روابط سه نفره شکل می گیرد. بر اساس این قوانین نیازهای نفر سوم در رابطه ممکن است نادیده گرفته شود.

در صورت وجود عشق عمیق و تمایل به بودن در رابطه اصلی مشکلاتی در رضایت نفر سوم از رابطه ایجاد می شود. ممکن است نفر سوم به صورت موقت و به امید قطع رابطه اصلی وارد رابطه شود یا ترجیح دهد علی رغم نارضایتی به صورت دائمی در نقش نفر سوم رابطه باقی بماند.

نفر سوم ممکن است از طرف شریک خود عشق کافی و به اندازه رابطه اصلی دریافت نکند. حتی ممکن است به دلایل دیگری غیر از عشق مثل مشکل جنسی همسر به رابطه فرازناشویی روی آورده باشد و هیچ عشقی به نفر سوم نرسد.

رابطه دوم در بسیاری از موارد با دروغ هایی درباره رابطه اصلی شکل می گیرد که با گذشت زمان احساس فریب خوردگی در فرد ایجاد می کند.

 

درمان آسیب های ناشی از نفر سوم رابطه بودن

قبل از ورود به رابطه به عنوان نفر سوم لازم است فرد انتظارات و نیازهای خود را از رابطه مشخص کند. اولین قدم برای درمان آسیب های ناشی از نفر سوم رابطه بودن پیشگیری از وقوع آن ها است. اما اگر در چنین رابطه ای هستید و یا قبلا داشته اید هنوز هم برای درمان دیر نیست.

قبل از شروع رابطه

قبل از شروع رابطه باید مشخص شود که آیا این شکل از رابطه می تواند در فرد ایجاد رضایت کند یا خیر. این کار می تواند از شروع یک رابطه ناسالم پیشگیری کند. اهداف و خواسته هایتان را از یک رابطه برای خود مشخص کنید. واقع بینانه جلو بروید. فردی که در مقابل شماست تمامی حقایق را نمی گوید پس به حرفایش درباره رابطه اصلیش اطمینان نکنید. خوب نگاه کنید، این فرد تنها کسی نیست که مایل به ارتباط با شماست. واقع بین باشید و به توانایی های خود ایمان داشته باشید. شاید برایتان مهم نباشد با کس دیگری در ارتباط است و شما تنها به منافع حاصل از چنین ارتباطی می اندیشید. بهتر است بیشتر فکر کنید و زیان های نفر سوم رابطه بودن را در نظر بگیرید. 

در حین نفر سوم رابطه 

اگر رابطه به عنوان نفر سوم از قبل آغاز شده است همچنان بررسی رابطه، انتظارات و نیازها می تواند مفید باشد. اگر نتیجه بررسی نادرست بودن شروع رابطه باشد معمولا قطع یک رابطه ناسالم بهتر از ادامه آن است.

رابطه دوم هر لحظه در خطر قطع شدن از طرف رابطه اصلی قرار دارد. فردی که در رابطه اصلی است ممکن است به دلیل احساس خطر از قدرتی که رابطه اصلی به او می دهد در جهت قطع رابطه دوم استفاده کند. لازم است نفر سوم رابطه آمادگی این اتفاق را داشته باشد.

سه نقش ظالم، مظلوم و ناجی معمولا از سوی نفر سوم بر عهده گرفته می شود، که هر کسی در هر موقعیتی به یکی از آن ها روی می آورد. به فکر رابطه اصلی نبودن نقش ظالم، مورد استفاده قرار گرفتن و احساس عدم تقصیر نقش مظلوم، و تصمیم برای کمک به شریک خود در رابطه نقش ناجی را به او می دهد. هر کدام از این نقش ها تبعاتی به همراه دارد که بهترین راه جلوگیری از آسیب آن ها بر عهده گرفتن نقش تصمیم گیرنده است، به جای حل شدن در آسیب های رابطه برای چگونگی اتمام آن تصمیم بگیرد.

در صورتی که نفر سوم تصمیم به قطع رابطه بگیرد معمولا با اصرار از سوی شریک خود روبرو می شود. در این شرایط کارهایی مثل صحبت با قاطعیت، آوردن دلایل اما نه به صورت شروطی برای رفع شدن و ادامه، و در صورت نیاز قطع راه های ارتباطی جدیت تصمیم را به طرف مقابل منتقل می کند و عملی شدن آن را ساده تر می کند.

اتمام رابطه 

در بسیاری از موارد تصمیم گیری به تنهایی به این سادگی که گفته شد نیست. احساس شکست عشقی یا احساس گناهناشی از خروج از رابطه و یا سایر مسائل شخصی ممکن است تصمیم گیری را بسیار دشوار کند. در این شرایط کمک گرفتن از یک روانشناس برای درمان شکست عشقی و بر طرف کردن اضطراب های ناشی از چنین رابطه ای می تواند شما را در انتخاب راه درست یاری کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان آسیب های ناشی از نفر سوم یک رابطه بودن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.

 

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسیمنبع: درمان آسیب های ناشی از نفر سوم رابطه بودن

  • ۹۷/۰۸/۱۴
  • هنر زندگی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی