هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
 • ۰
 • ۰

میل جنسی یکی از غرایز طبیعی و نیاز ذاتی بشر است با این حال افزایش بیش از حد آن در زنان و مردان متاهل یا مجرد باعث ایجاد مشکلات و دردسرهایی برای آن ها می شود. میل جنسی بسیار بالا باعث می شود، افراد به دنبال راهی برایکاهش میل جنسی خود بروند، ممکن است فرد برای کاهش میل جنسی اش به خودارضایی یا روابط جنسی متعدد روی آورد. این مشکل وقتی پررنگ تر می شود که یکی از زوجین دارای میل جنسی زیاد باشد در حالی که دیگری شرایط لازم برای روابط جنسی را از لحاظ روحی یا جسمی نداشته باشد. در این مقاله راهکارهایی برای کاهش میل جنسی معرفی می کنیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه های کاهش میل جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

میل جنسی بالا

هر انسانی نیازها و خواست جنسی خود را دارد. این امیال نسبت به محرک های بیرونی حساس بوده و متناسب با این محرک ها می تواند افزایش یا کاهش یابد. میل جنسی زیاد و عدم کنترل آن بخش زیادی از انرژی و زمان فرد را می گیرد همچنین افزایش میل جنسی می تواند مشکلاتی در زندگی مشترک زوج ها ایجاد کند.

در متاهل ها بیش فعالی جنسی یکی از طرفین ممکن است منجر به پایان زندگی زناشویی شود. چون وقتی یکی از زوج ها قادر به برطرف کردن نیازهای طرف مقابل نباشد احتمال خیانت افزایش می یابد. البته کمبود میل جنسی در زنان و یا کمبود میل جنسی در مردان ممکن است موضوع اصلی باشد. از طرفی در افراد مجرد میل جنسی زیاد می تواند زندگی آن ها را مختل کند چون زمان زیادی را به فکر کردن به این موضوع یا پیدا کردن شریک جنسی اختصاص می دهند. در صورتی که می توانند این زمان را به کار و تحصیل اختصاص دهند.

 

راهکارهای کاهش میل جنسی

مراجعه به متخصص:

اصولی ترین راه برای کنترل یا کاهش میل جنسی مشورت با یک متخصص است. میل جنسی زیاد می تواند به دلایل مختلف روی دهد؛ برای مثال اختلال های شخصیت کلاستر B، و بیش فعالی باعث افزایش میل جنسی می شود. در این صورت داروهای کاهش دهنده میل جنسی تجویز می شود و از روان درمانی برای تغییر سبک زندگی و کمک به افراد برای هدایت احساسات استفاده می شود.

دور شدن از محرک های جنسی:

اگر میل جنسی زیادی دارید پی احتمالا با دیدن کوچک ترین محرک های جنسی ممکن است تحریک شوید. یهتر است از دیدن عکس و فیلم های پورن خودداری کنید. به علاوه بهتر است از پوشیدن لباس های تنگ که اندام جنسی را تحت فشار قرار می دهد، بپرهیزید. تا جایی که می توانید از معاشرت با افرادی که باعث تحریک شما می شوند دوری کنید.

داشتن فعالیت های سرگرم کننده:

برای دور کردن ذهن خود از مسائل جنسی می توانید برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید. به فعالیت های سرگرم کننده بپردازید تا بتوانند جایگزین افکار جنسی شما شوند. هر فعالیتی که بتواند باعث ایجاد خستگی ذهنی و بدنی در شما شود می تواند موثر باشد. با منحرف کردن ذهن و  دور شدن از محرک های جنسی می توان میل جنسی را کاهش داد. مسافرت، گردش، تفریح، کوهنوردی، کار و فعالیت زیاد در کاهش میل جنسی موثر است.

تغییر رژیم غذایی:

هورمون های تستوسترون و استروژن نفش حیاتی در بدن زن و مرد دارند. با این حال عدم تعادل این دو هومون می تواند باعث افزایش یا کاهش میل جنسی شود. برخی از مواد غذایی در کاهش یا افزایش این هورمون ها نقش اساسی دارند. شما می توانید با یک رژیم غذایی مناسب، از افزایش میل جنسی جلوگیری کنید. مواد غذایی با طبع گرم باعث افزایش میل جنسی می شوند.

بعضی خوراکی ها مثل سیر و پیاز، موز، مشروبات الکلی، خرما، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب، زنجبیل، نارگیل، دانه های روغنی، شکلات، مارچوبه، انجیر باعث افزایش میل جنسی می شود. بنابراین کاهش استفاده از این مواد غذایی در کاهش میل جنسی شما می تواند موثر باشد.

در مقابل برگ کاهو ، کلم، دانه تمبر هندی، خوردن دوغ تازه، برگ ریواس، عرق کاسنی، رازیانه، کافور، آب انار، سرکه، ترشیجات، ماست، کشک، پنیر، سویا، ذرت بو داده، کلم بروکلی، چغندر (لبو)، شیرین بیان، نعنا، سویا، میل جنسی را کاهش می دهد.

ورزش و فعالیت بدنی:

ورزش و فعالیت های بدنی راه بسیار خوبی برای تخلیه انرژی بدن است. در نتیجه نیاز شدید برای رابطه جنسی یا خودارضایی کاهش پیدا می کند. مشخص شده افرادی که تمرینات ورزشی کم تا متوسط انجام می دهند، میل جنسی بیش تری دارند. در صورتی که بالا رفتن شدت تمرینات و مدت زمان تمرینات با کاهش میل جنسی همراه است. ورزش شدید اثر منفی روی تستوسترون می گذارد و به این ترتیب میل جنسی کاهش پیدا می کند.

 

داروهای موثر در کاهش میل جنسی

مصرف برخی داروها باعث کاهش شهوات زنان و مردان می شوند، اکثر این داروها با هدف درمانی غیر از کاهش میل جنسی تویط پزشک تجویز می شوند.

داروهای بتابلوکر: پروپرانولول، متوپرولول و قطره های چشمی حاوی بتابلوکرها مانند تیمولول و ...

داروهای کاهش دهنده فشار خون: مانند هیدروکلرتیازید و ...

داروهای ضدتشنج: تگرتول و ..

داروهای ضد افسردگی: فلوکستین، سرترالین، ونلافاکسین و ...

آنتی آندروژن ها (داروهای ضد هورمون مردانه): فیناستراید, کتوکونازول, اسپیرونولاکتون و ..

قرص های ضد حاملگی

مخدرهای مسکن درد: ویکودین، پرکوست و ...

 

کسب آرامش

سعی کنید به دنبال راه هایی برای کاهش استرس باشید. در برخی افراد تمایل زیاد جنسی به دلیل استرس ها و تنش های زیادی است که در زندگی با آن رو به رو می شوند. کسب آرامش به شما کمک می کند تا بتوانید با تنش های جنسی مقابله کنید. یکی از راه های کسب آرامش مدیتیشن می باشد که می تواند به بهبود تمرکز، تنظیم هیجان و احساسات کمک کند. 

تحریک مغزی

تحریک الکتریکی مغز از روی جمجمه یک روش درمانی است که در آن یک جریان مستقیم و ضعیف را به مناطق قشری مغز وارد کرده و فعالیت عصبی را تسهیل یا بازداری می کند. این جریان ضعیف و مستقیم از طریق اتصال دو الکترود با قطب های مختلف بر روی سطح جمجمه منجر به تحریک نورون ها می شود. تحریک مغزی هیپوتلاموس به کاهش میل جنسیکمک می کند. این روش معمولا برای افراد دارای سابقه انحراف جنسی یا میل جنسی بیش از حد استفاده می شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه های کاهش میل جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسیمنبع : راه های کاهش میل جنسی

 • ۹۷/۰۹/۰۸
 • هنر زندگی

نظرات (۱)

 • نگار جهانشاهی
 • خیلی خوب و زیبا

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی