هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰

تست هروئین و یا دیگر مواد مخدر معمولا پیش از ازدواج و استخدام در برخی موسسات انجام می شود. ماده هروئین در کنار تریاک و شیشه شایع‌ترین ماده مصرفی در ایران است. جواب منفی تست اعتیاد هیچگاه به معنی قطعی اعتیاد داشتن و یا نداشتن فرد نیست و برای تشخیص درست آن موارد زیادی باید در نظر گرفته شوند. با افزایش آمار اعتیاد حتی در بین قشر مرفه جامعه بسیاری از خانواده‌ها پیش از ازدواج نگران مصرف مواد توسط همسر آینده فرزند خود هستند. بسیاری از والدین به دنبال نگرانی از اعتیاد فرزندشان او را مجبور به انجام تست اعتیاد می کنند. در حالی که می توانند با کمک یکمشاوره خانواده از روش های بهتری برای حل این مشکل استفاده کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمایش اعتیاد به هروئین می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

ماده هروئین و اثرات آن

ماده هروئین (دی استیل مورفین) نوعی ماده مخدر یا افیونی (اپیوئیدی) از خانواده تریاک است. مصرف هروئین باعث حالاتی شبیه به مصرف دیگر مشتقات تریاک می‌شود با این تفاوت که به شدت قوی‌تر است و احساس لذت بیشتری به همراه دارد. خواص آرام‌بخش و تسکین‌دهنده این ماده باعث کاهش اضطراب، احساس آرامش، بی‌خیالی و سبکی یا رهایی می‌شود. اما همان طور که انتظار می‌رود همراه با مصرف طولانی‌مدت آن تمام این حالات لذت‌بخش از بین می‌روند و فرد مجبور است برای باقی ماندن حالت طبیعی خود به مصرف دوز بالایی از هروئین دست بزند.

 

چه مواقعی تست هروئین گرفته می‌شود؟

هروئین به خاطر فرمول شیمیایی نزدیک به مورفین با تست مورفین که معمول‌ترین آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج و یا موارد استخدامی است قابل سنجش است. اصلی‌ترین موادی که با این تست‌ها قابل تشخیص هستند موادی مانند تریاک و شیره، هروئین، کراک هروئین، مورفین و حتی کدئین است. بنابراین می‌توان گفت هرکجا که تست اعتیاد گرفته می‌شود، مصرف ماده هروئین قابل تشخیص است. در حالی که برای تشخیص مصرف دیگر مواد محرک مانند شیشه و حشیش و مشتقات آن نیاز به آزمایش‌های ویژه‌تری است.

 

تست وسیله‌ای برای مچ‌گیری؟

توجه کنید که تست اعتیاد برای مچ‌گیری نیست. استفادع از تست به عنوان وسیله ای برای مچ گیری می‌تواند اثرات مخربی به همراه داشته باشد و موجب لجبازی و مصرف دوباره مواد توسط فرد بهبود یافته شود. خانواده ها اغلب فکر می کنند با اثبات اعتیاد می توانند بیمار را مجبور به ترک مواد کنند. در حالی که شناسایی و از بین بردن علل گرایش به اعتیاد از وظایف اصلی خانواده بیمار است. 

 

انواع تست اعتیاد به هروئین

تست هروئین از راه آزمایش نمونه خون، بزاق، ادرار و مو قابل اجرا است. استفاده از نمونه خون و بزاق به خاطر آن که تنها تا چند ساعت پس از مصرف می‌تواند وجود مواد را نشان دهد معمولا استفاده نمی‌شود.

معمول‌ترین روش تست هروئین استفاده از نمونه ادرار است که حدود 3 تا 4 روز پس از مصرف، می‌تواند وجود مواد را نشان دهد. نمونه ادرار معمولا به وسیلۀ تست نواری و تست کروماتوگرافی سنجش می شود. تست نواری به صورت کاست پلاستیکی در مطب یا حتی خانه در زمان کوتاه قابل انجام است. تست کروماتوگرافی لایه نازک (TLC) به تجزیه مواد داخل ادرار حتی در کمترین مقادیر می‌پردازد و دقت بالاتری دارد.

دقیق‌ترین روش استفاده از نمونه مو است که تا حدود 6 ماه پس از مصرف، مقدار دقیق مصرف، زمان مصرف و نوع مواد را تشخیص می‌دهد. اما به دلیل گران بودن و نبودن امکانات، اجرای آن در همه شهرستان‌ها میسر نیست. نمونه مو از هر جای بدن می تواند گرفته شود.

 

آیا امکان مثبت شدن جواب تست بدون مصرف وجود دارد؟

بله! مصرف آنتی‌بیوتیک‌هایی خاص مثل آموکسی‌سیلین و مصرف مسکن‌های حاوی کدئین می‌تواند در جواب تست اعتیاد به مورفین تداخل ایجاد کند. همچنین داروهایی مانند دیکلوفناک و دتای‌نوولاک نیز می‌توانند منجر به مثبت شدن جواب آزمایش مورفین شود. به همین دلیل معمولا قبل از آزمایش از فرد درباره داروهای مصرف شده سوال می شود. پس از مثبت شدن جواب تست، آزمایش‌های تکمیلی و تفکیکی را مثل آزمایش TLC می‌توان انجام داد که بین کدئین و دیگر مواد شبیه به مورفین تفکیک قائل می‌شود.

 

راه‌های منفی شدن جواب تست

بسیاری از افرادی که مصرف هروئین یا دیگر مواد مخدر دارند نگران جواب تست اعتیادشان هستند و راه‌هایی را برای دستکاری در نتیجه تست انجام می‌دهند. اکثر این ترفندها با تست‌های تکمیلی قابل تشخیص هستند که در ادامه توضیح می‌دهیم.

مصرف داروهای جایگزین

داروهایی که به عنوان داروی نگهدارنده در ترک مواد مخدر رواج دارند به این دلیل که در تست مورفین نشان داده نمی‌شوند معمولا پیش از آزمایش مورفین مورد استفاده قرار می‌گیرند. بوپرنورفین یا قرص B2 و متادون شایع‌ترین این مواد هستند. این داروها توسط کلینیک‌های درمان اعتیاد که با روش درمان نگهدارنده فعالیت می‌کنند جایگزین مواد مخدر می‌شوند. در این ترفند فرد مصرف‌کننده مواد حدود یک هفته پیش از آزمایش، B2 یا متادون را جایگزین هروئین می‌کند و با این روش علاوه بر آن که جواب تست مورفین منفی می‌شود علائم ترک و خماری نیز به وجود نمی‌آید. اما باید توجه داشت که مصرف این داروها بدون تجویز پزشک خود می‌تواند اعتیاد به ماده‌ای جدید را به همراه داشته باشد.

توجه کنید که این دو ماده خود دارای تست مخصوص هستند و اگر درخواست تست تکمیلی مربوط به این مواد را داشته باشید می‌توانید از مصرف آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

عوض کردن نمونه

ریختن ادرار فرد دیگر یا ادرار مصنوعی داخل ظرف نمونه یا عوض کردن نمونه با نمونه فرد دیگر ساده‌ترین روش این کار است. این روش معمولا به خاطر مراقبت مسئولان مرکز نمونه گیری به وسیله آینه روبروی محل نمونه‌گیری و دوربین‌های مداربسته چندان قابل استفاده نیست.

رقیق کردن نمونه

رقیق کردن نمونه هم مانند روش بالا با وارد کردن آب یا موادی دیگر به نمونه انجام می‌شود و علاوه بر آن که به خاطر کنترل محل نمونه‌گیری قابل اجرا نیست با آزمایش دقیق‌تر مشخص می‌شود.

تغییر PH نمونه

با ریختن موادی مانند بزاق، منی، اشک، آبلیمو، ناخن، خون و یا چیزهای دیگر به نمونه PH آن تغییر می‌کند و نمونه اعتبار خودش را از دست می‌دهد. اما این ترفند نیز با آزمایش دقیق‌تر قابل تشخیص است و راهی مناسب به نظر نمی‌رسد. در اجرای هر کدام از این سه ترفند در صورتی که نمونه ادرار مختل شده باشد و آزمایشگاه به نتیجه آزمایش مشکوک شود، تست تکمیلی TLC اجرا می‌شود که بسیار دقیق‌تر است و دیگر راهی برای کتمان و تقلب باقی نمی‌ماند. خوردن قرص‌های ضدبارداری نیز همین اثر را بر روی نمونه می‌گذارد.

صبر کردن تا سم‌زدایی طبیعی بدن

همانطور که گفته شد هروئین پس از چند ساعت از سیستم بزاق و خون خارج می‌شود و به صورت طبیعی پس از حدود سه تا چهار روز از سیستم ادرار نیز خارج می‌شود. طولانی‌ترین قسمت دفعی سیستم بدن موها هستند که تا حدود 3 ماه پس از مصرف وجود هروئین و زمان مصرف آن را نشان می‌دهند و نیاز به سم‌زدایی طولانی‌تری دارند. اگر شما از مدتی قبل از آزمایش (برای اطمینان حدود یک هفته) هروئین مصرف نکنید، ماده از سیستم بدن شما خارج شده و تست با نمونه ادرار مصرف را نشان نمی‌دهد.

روش‌های سم‌زدایی سریع‌تر

اما روش دیگر قانونی و بدون تقلب برای منفی شدن تست مصرف هروئین روش‌های سم‌زدایی یا خارج شدن مواد از سیستم بدن با سرعت بیشتری است. نوشیدن آب فراوان باعث افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش حجم ادرار شما و در نتیجه خروج سریع‌تر ماده مصرفی از بدنتان می‌شود. برای بالا بردن سوخت و ساز می‌توانید فعالیت و  ورزش کنید. راه دیگر خارج کردن سریع‌تر مواد از بدن مصرف داروهای ادرار آور است که به همراه مصرف بیشتر آب، فرایند سم‌زدایی را سرعت می‌بخشد.

 

بعد از موفقیت در تغییر نتیجه چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر با هرکدام از این ترفندها موفق به تغییر نتیجه تست خود شدید چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا با استخدام و یا ازدواج شما دیگر مصرف مواد برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ این موقعیت می‌تواند مقدمه‌ای باشد تا به انگیزه خود برای ترک هروئین و راه‌های درمان بیشتر فکر کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمایش اعتیاد به هروئین می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسیمنبع : تست هروئین | چگونه تست اعتیاد به هروئین را منفی می کنند؟

  • ۹۷/۰۹/۱۵
  • هنر زندگی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی