هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها

۱۵۳ مطلب در آذر ۱۳۹۷ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

موضوعی که هیچ وقت از زبان کسی نمی شنوید داشتن ترس از موفقیت است. اما زمانی که نشانه های رفتاری این دست افراد را بشناسید، به احتمال زیاد متوجه آن ها خواهید شد. وقتی حرف از موفقیت و آدم های موفق می شود یک لیست از فاکتورها و معیارها درخاطرتان شکل می گیرد. موفقیت واژه ای است که از کودکی بارها و بارها به عنوان نشانه ای از دستیابی به آمال و آرزوها از آن یاد می کنیم. ما با خیال پردازی ها و بعد هدف گذاری ها و تلاش های مستمر غایتی تعیین می کنیم و رسیدن به آن را جهت اصلی زندگی خود قرار می دهیم. اما آیا همیشه آماده رسیدن و پذیرش این غایت هستیم؟ جرج برنارد شاو می گوید: "دو ماجرای غم انگیز در زندگی وجود دارد یکی از آنها رسیدن به خواسته های قلبی و دیگری رسیدن به آن ها است ".

برای دریافت مشاوره در زمینه ترس از موفقیت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

اختلال هذیانی زیر دسته ای از اختلالات طیف اسکیزوفرنیا و سایر اختلالات روانپریشانه است. افرادی که مبتلا به اختلال هذیانی هستند معمولا عملکرد خوبی دارند مگر زمانی که قرار است درباره هذیان خاص خود صحبت کنند. هذیان به معنای باورهای تثبیت شده ای است که با وجود شواهد متضاد، قابل اصلاح و تغییر نیستند. گاهی ما با باورهایی که بسیار قوی هستند مواجهیم که با هذیان متفاوت است. گاهی عدم تمایز بین هذیان و باور اعتقادی منجر به دلخوری ها و اختلافات می شود. با آگاهی از وجه تمایزات می توانید فرد مبتلا را برای درمان پیش از آن که بیماری پیشروی کند ارجاع دهید.


برای دریافت مشاوره اختلال هذیانی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

یکی از شایع ترین بیماری های دنیای امروز افسردگی است؛ که فقیر و غنی، پیر و و جوان، زن و مرد نمی شناسد. کمک به افراد افسرده زمانی اهمیتش بیشتر می شود که یکی از نزدیکان و اعضای خانواده شما افسرده باشد؛ دیگر وظیفه شما تنها یک درد و دل ساده نیست و مسئولیت سنگین تری در قبال این فرد دارید. باید بیاموزید که چگونه می توان افسردگی را درمان کرد. برای کمک به افراد افسرده باید هوشیارانه عمل کنید. در این مقاله راهکارهایی برای آموزش چگونگی کمک به افراد افسرده آمده است. 


برای دریافت مشاوره افسردگی و نحوه صحیح کمک به فرد افسرده می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگیرید.


 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

یکی از رویکردهایی که در سال های اخیر در زمینه های مختلف به دلیل خاصیت پیش گیرانه آن با استقبال مواجه شده رویکرد واقعیت درمانی است. این رویکرد توسط ویلیام گلاسر در سال 1960 مطرح شد و در پاسخ به بخش هایی که سایر رویکردها مثل روانکای قادر به پوشش دادن آن نبود مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت واقعیت درمانی بر حل مسئله و تصمیم گیری بهتر برای رسیدن به اهداف تمرکز دارد. تفاوت اصلی واقعیت درمانی با رویکردهایی چون روانکاوی، تمرکز آن بر زمان حال به جای گذشته است.


برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب یک درمان مناسب می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

مثبت اندیشی یک رویکرد ذهنی و عاطفی است که بر درخشندگی زندگی تمرکز دارد. کسی که مثبت می اندیشد؛ شادی، سلامتی و موفقیت را پیش بینی می کند و معتقد است که می تواند بر هر مانع و دشواری غلبه کند. بسیاری از افراد به مفهوم مثبت اندیشی اعتقاد نداشته و آن را بی تاثیر می دانند. بر عکس افرادی از مثبت اندیشی استفاده کرده و آثار مطلوب آن بر زندگی شان را حس می کنند. شاید شما هم در دوره های مختلف زندگی خود تلاش کرده اید که مثبت اندیش باشید، اما بعد از چندی مشکلات آن چنان می آورند که نمی توانید تفکرات منفی را از خود دور کنید. ما در این مطلب ابتدا به آثار مثبت اندیشی و راه های برای رسیدن به این مهارت می پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مثبت اندیشی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

شاید شما هم تجربه آشنایی با مردانی را که در رابطه با همسرانشان بسیار مبادی آداب و شایسته به نظر می آیند اما همزمان وارد روابط فرازناشویی هم شده اند، داشته باشید. فکر می کنید این تعارض از کجا ناشی می شود؟ اولین بار فروید در سال 1925 از یک وضعیت روانی به نام عقده "فرشته- فاحشه" یا "مدونا" صحبت کرد که در آن مردان، زنان را در دو قاب خوب یا بد می بینند. ذهن آن ها زنان را یا سیاه یا سفید می داند و  این دوپارگی و انشقاق ذهنی هیچ گاه نمی تواند مرزهای به هم نزدیکی پیدا کنند. این مردان در عمق روان خود عشق را با یکی و لذت را با دیگری تجربه می کنند. در این مطلب ما به بررسی عقده فرشته- فاحشه می پردازیم.


برای دریافت مشاوره در زمینه عقده مدونا یا عقده مادر – فاحشه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

برای آنکه مفهوم نشخوار ذهنی را بهتر درک کنید، اتفاقی که در یک روز معمولی برای یک خانم رخ داده است را از زبان خود او برایتان شرح می دهیم. " یک هفته پیش اومدم سوار تاکسی بشم که یه آقایی گفت خانم نوبت منه کلی اینجا منتظر بودما. من برای این رفتم جلو بنشینم که همراه اون آقا دو آقای دیگه هم بودن و به نظرم این خیلی طبیعی بود که من باید جلو می نشستم. چیزی بهش نگفتم و رفتم عقب نشستم. از اون روز مرتب دارم با خودم فکر میکنم چرا بهش چیزی نگفتم، چرا اینقدر راحت گذشتم، اصلا چیزی که من راجع به برحق بودنم فکر میکنم درسته؟ چرا اینقدر آدم پررویی بود؟ چرا ساکت نشستم؟ الان یک هفته گذشته ولی این چرایی ها از مغزم بیرون نمی ره".


برای دریافت مشاوره در زمینه درمان نشخوار ذهنی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

تیک عصبی کودکان مجموعه ای از انقباض های عضلانی غیر ارادی ست که به صورت رفتار یا تولید صدا به طور ناگهانی از کودک سر می زند. معمولا استرس عامل اصلی بروز تیک است. بعد از چند بار تذکر دادن و صحبت کردن با کودکتان متوجه می شوید که علائم تیک دوباره تکرار می شوند پس بیشتر مضطرب می شوید و کودک نگرانی تان را می بیند و نسبت به این موضوع حساس می شود. واکنش شدید به علائم باعث تشدید تیک در کودک می شود. اگر می خواهید تیک در کودکتان به یک عادت رفتاری تبدیل نشود با ما همراه شوید تا علت تیک عصبی کودکان و راهکارهای درمان را بررسی کنیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تیک عصبی کودکان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

انتخاب همسر مناسب و ازدواج یکی از سخت ترین و مهم ترین اتفاق زندگی هر فرد است. ازدواج به تفکر منطقی و تلاش و کوشش فراوانی نیاز دارد تا شما بتوانید بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید. اما در این راه سوالاتی برای شما پیش می آید. با چه کسی ازدواج کنم؟ معیارهای لازم برای انتخاب همسر آینده چیست؟ آگاهی از معیارهای ازدواج به شما کمک می کند تا بتوانید برای انتخاب همسر مناسب خود قدم هایی مطمین تر بردارید. هر کدام از شما ممکن است معیارهای خاص خودتان را برای ازدواج داشته باشید، اما این معیارها بر چه اساس و چگونه تعریف شده اند؟ در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین معیارها برای انتخاب همسر آینده خود را بیابید.


برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج و انتخاب همسر می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

کولیک نوزاد آن هم در اولین تجربه والدگری می تواند شما را در برابر مسئولیت های جدید بسیار خسته و ناتوان سازد.کولیک نوزادان کمی راز آلود است، نوزاد دچار کولیک با وجود تغذیه مناسب گریه هایش سه ساعت، حداقل سه روز در هفته و به مدت بیش از سه هفته ادامه دارد. کولیک نوزاد معمولا در دوهفتگی شروع شده و طی 3 تا 4 ماه از بین می رود. در طول این مدت ممکن است شما دچار اضطراب و نگرانی های شدیدی درباره سلامت نوزاد خود شوید. با شناخت نشانه ها و راه های کاهش درد کولیک نوزاد می توانید برای برقراری آرامش خانواده قدمی بردارید.


برای دریافت مشاوره در زمینه نشانه های کولیک و درمان کولیک نوزاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 • هنر زندگی