هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها

۱۴۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

تفکر خلاق چیست و چگونه پرورش می یابد؟ تفکر خلاق یکی از ده مهارت زندگی است که علم روان شناسی آن را برای رشد ضروری می داند. این مهارت به افراد کمک می کند تا دنیای پیرامون خود را به شیوۀ دیگری ببینند. مهارت تفکر خلاقانه و پرورش آن می تواند باعث می شود فرد همواره خلاقیت و نو آوری بیشتری به خرج دهد و نسبت به دیگران در زمینه های مختلف موفقیت بیشتری کسب نماید. با تفکر خلاق، فرد در زمینه دیگر مهارت ها نیز بهتر عمل می کند. برای مثال کسی که مهارت حل مسئله توام با تفکر خلاق دارد، راه حل های بهتری برای مسائل اش پیدا می کند. اگر به دنبال اطلاعات در زمینه این مهارت ت و نحوه ی پرورش آن هستید، در ادامه ی این مقاله به نکاتی در این باره اشاره خواهیم کرد که مطالعه ی آن می تواند برای شما مفید باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مهارت تفکر خلاق می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره ی 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : تفکر خلاق | فوائد و راه های به دست آوردن تفکر خلاق

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

روش زندگی افراد موفق

روش زندگی افراد موفق در سالهای اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است؛ طوری که بنظر می‌رسد فهم تفاوت های افراد موفق و ناموفق دغدغه‌ی بسیاری از افراد است. در جوامع جوان، طبیعی است که شور زندگی و میل به دستیابی به موفقیت و خوشبختی در آن تبدیل به میلی همگانی شده باشد. ضمن اینکه نابرابری‌های اجتماعی و فاصله طبقاتی بسیاری از جوانان را واداشته تا با تلاش زیاد و طی کردن مراحل موفقیت خودشان را تثبیت کنند و در باشگاه افراد موفق قرار بگیرند. علی‌رغم کتابها و سمینارها و دوره‌های آموزشی فراوانی که در زمینه‌ی روانشناسی مثبت‌گرا وجود دارد، کماکان لازم است درباره ابعاد مختلف موفقیت به بحث و بررسی بپردازیم. تفاوت‌های افراد موفق و ناموفق از جمله مواردی است که باید از ابتدای راه برای هر جوینده‌ راه موفقیت شفاف و روشن باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه های دستیابی به روش زندگی افراد موفق می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره  9099075228و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : روش زندگی افراد موفق

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا دمر خواباندن نوزاد کار درستی است؟ نوزادی که روی شکم راحت می خوابد را چرا باید در حالت دیگری بخوابانم؟ سارا مادری است که برای بار دوم صاحب فرزندی شده، او می گوید "طبق دستورات متخصصان فرزند اولم را به پشت می خواباندم، اما او سختی زیادی کشید و خیلی برای خوابیدن تقلا می کرد، در حالی فرزند دوم را روی شکم می خوابانم، راحت تر خوابیده و بهتر هم رشد می کند؛ به این نتیجه رسیدم که همه آنچه که درباره خطر سندروم مرگ ناگهانی و خطرات دمر خواباندن نوزاد می گفتند فرضیاتی بیش نبوده...". شاید شما هم مانند سارا تجربیاتی مشابه داشته باشید و دستورات مراقبتی نوزادان را نادیده بگیرید. اما متاسفانه کودکان زیادی در اثر همین ناآگاهی والدین درباره روش های خواباندن نوزاد دچار آسیب هایی جدی می شوند. در ادامه درباره علل ممنوعیت دمر خواباندن نوزاد و زمانهای مناسب برای این کار صحبت خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه روی شکم خواباندن نوزاد و روش های صحیح خواباندن نوزاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : دمر خواباندن نوزاد | خطرات رو شکم خوابیدن نوزاد

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

 آن هم زمانی که این مرد همسر شماست و باید نقش همسری و پدری داشته باشد، با دشواری های زیادی همراه می باشد. بی مسئولیتی و خونسردی مردان کل اعضای خانواده را با مشکل مواجه می کند. چرا که مرد به خصوص در جایگاه پدر، نماد قدرت و تکیه گاه برای سایر افراد است. مرد بی مسئولیت نمی تواند وظایف خود را بشناسد و عواقب کارهایش در نظر بگیرد. در نتیجه همسر و فرزندان نسبت به پدر بی اعتماد شده و احساس عدم امنیت می کنند، در چنین خانواده هایی اختلافات و دعوای بین زوجین نیز بیشتر و بیشتر می شود. اگر شما نیز با همسرتان خونسردتان مشکل دارید و نمی دانید چگونه به او وظایف اش را یادآوری کنید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه برخورد با مردان بی مسئولیت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریقتلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : نحوه برخورد با مردان بی مسئولیت

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

ضد افسردگی های سه حلقه ای، از اولین داروهایی هستند که برای درمان افسردگی تجویز می شدند. افسردگی، یکی از اختلالات شایعی ست که بسیاری از افراد آن را در زندگی خود تجربه می کنند. اختلال افسرگی باید به سرعت تشخیص داده شده و درمان شود تا از بروز عواقب بیشتر جلوگیری شود. یکی از راههای درمان اختلال افسردگی دارو درمانی ست که روند بهبودی را تسریع می کند. از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای برای درمان افسردگی اساسی، افسرده خویی، اختلالات اضطرابی، اختلال وسواس فکری- عملی، مشکلات خواب، اعتیاد، اختلال خوردن و... استفاده می شود. البته این گروه داروها عوارض زیادی نیز به همراه دارد. در ادامه این مقاله به بررسی ضد افسردگی های سه حلقه ای، فواید درمانی و عوارض آن ها می پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ضد افسردگی های سه حلقه ای و درمان افسردگی اساسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : ضدافسردگی های سه حلقه ای

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا انواع اضطراب را می شناسید؟ اختلالات اضطرابی از شایع ترین آسیب های روانی هستند که میزان ابتلای زنان دو برابر مردان است. اضطراب، واکنشی است به تهدیدی نامشخص، درونی و مبهم که با عوارض زیادی نیز همراه است. به صورتی که بهزیستی روانی و سلامت جسمی تان را مختل می کند. آگاهی از روش های درمان اضطراب و مهارت های کنترل استرس به شما کمک می کند تا از این هیجان های آشفته و مبهم، رهایی پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم تا در زمینه نشانه ها، علل و نحوه درمان اضطراب به طور کامل توضیح دهیم. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اختلالات اضطرابی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 


منبع : اختلالات اضطرابی | نشانه ها، علل و نحوه درمان اضطراب

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا غذاهای مفید برای ترک اعتیاد را می‌شناسید؟ معرفی برنامه تغذیه مناسب برای درمان اعتیاد کار آسانی نیست. بسیاری از معتادان به مواد مخدر و الکل که مصرف خود را از دوران نوجوانی شروع کرده‌اند، عادات غذایی مناسبی نداشته‌اند. مصرف مواد به دو شکل به بدن آسیب می‌رساند: اول آنکه خود مواد برای بدن ضرر دارد و دوم این که مصرف مواد، بر عادات غذایی تان اثر می‌گذارد و تغییراتی منفی در سبک زندگی ایجاد می‌کند. ترک اعتیاد نیز به دلیل تغییراتی که در سوخت و ساز بدن یا عملکرد اندام‌ها ایجاد می‌کند، ممکن است در سلامت روان اخلال ایجاد کند. تغذیه مناسب و استفاده از مواد مغذی می‌تواند کمک نماید تا دوران سخت ترک آسان‌تر پشت سر گذاشته شود. مواد غذایی مناسب برای ترک اعتیاد، اجازه می‌دهند تا بدن مواد ضروری مورد نیاز برای حفظ ایمنی و سلامت خود را جذب کند و در مقابل بیماری مقاوم شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد و غذاهای مفید برای ترک اعتیاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.


منبع : غذاهای مفید برای ترک اعتیاد | رژیم غذایی ترک اعتیاد

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

ناتوانی در کنترل هیجانات ممکن است برای هر کسی در هر جایگاه اجتماعی اتفاق بیافتد. اما چگونه برخی افراد حتی در بغرنج ترین لحظات هم می توانند هیجانات خود را کنترل کرده و برای حل مساله بهترین راه حل را انتخاب کنند؟ اگر توجه کرده باشید، می بینید که هر چه سن افراد بالاتر می رود چه در زمان شادی و چه در زمان ناراحتی، راحت تر هیجانات شان را کنترل می کنند. شاید به این دلیل که مهارت های زندگی را بیشتر تمرین کرده و روز به روز با تجربه تر می شوند. با این حال برخی افراد با وجود بالا رفتن سن شان هنوز قادر به کنترل هیجانات شان نیستند. برای آن که بهتر به علل و راه های مقابله با ناتوانی در کنترل هیجانات پی ببرید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ناتوانی در کنترل هیجانات می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره ی9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : ناتوانی در کنترل هیجانات

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

حالا دیگر به جایی رسیده‌ایم که شعارهای مثبت‌گرایی از درودیوار بر سرمان می‌ریزند! زندگی در لحظه یکی ازین شعارهاست. هر جا را نگاه کنید، از تبلیغات بانک ها گرفته تا دوره‌های خودکاوی و نقشه راه زندگی و... شما را به فراموش کردن گذشته و آینده و زندگی در لحظه اکنون می‌خوانند. آیا ما نمی‌دانیم زندگی کردن در لحظه حال چیست؟ آیا نیاز داریم که کسی ما را هل بدهد؟  واقعاً زندگی در لحظه به چه معناست؟ ما چطور می‌توانیم به دور از شعارگرایی و ژست آدم های مثبت، در لحظه زندگی کنیم و لذت ببریم؟

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زندگی موفق می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265تماس بگیرید.

 

نبع : زندگی در لحظه | فوائد و راه های زندگی در لحظه حال

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا داروهای ضد افسردگی را می شناسید؟ افسردگی در حال حاضر یکی از شایع ترین اختلالات روانیاست که گریبان گیر تعداد زیادی از افراد شده است. برای درمان افسردگی، روش های مختلفی وجود دارد. دارو درمانی در مواردی که شدت افسردگی بسیار بالا باشد و نیاز به پاسخ دهی سریع باشد، از جمله ارکان های اصلی در درمان افسرگی محسوب می شود. البته داروهای ضد افسردگی با عوارض و تداخلات دارویی نیز همراه است. با استفاده از مشاوره روانشناسی و بررسی دقیق علل افسردگی، می توان به جای دارودرمانی از راهکارهایی استفاده کرد که به واسطه افزایش توانایی های شناختی و کسب مهارت های حل مسئله در جهت کاهش نشانه های افسردگی و درمان آن قدم برداشت. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع داروهای ضد افسردگی، تاثیرات و عوارض آن ها بپردازیم. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه افسردگی و روش های درمان آن می توانید با مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.


منبع : داروهای ضد افسردگی | معرفی بهترین دارو های ضد افسردگی

 

 • هنر زندگی