هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها

۱۴۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

آیا از پیامدهای ازدواج موقت آگاهی دارید؟ ازدواج موقت یکی از انواع ازدواج در جامعه ماست که شرعاً مورد قبول است اما در فرهنگ اجتماعی و بین مردم کاملاً مورد پذیرش نیست. دلیل این عدم پذیرش این است که بسیاری از افراد معتقدند آثار زیان‌بار ازدواج موقت یا همان صیغه بیشتر از مزایای آن است. با این وجود افراد بسیاری هستند که نسبت به آن از خود تمایل نشان می‌دهند و معتقدند که می‌توان با مدیریت درست از آثار زیان‌بار آن پیشگیری کرد. اگر در مورد ازدواج موقت سؤال‌هایی در ذهن خود دارید، ما در ادامه این مقاله به نکاتی در مورد پیامدهای ازدواج موقت اشاره‌ کرده‌ایم. شاید پاسخ شما اینجا باشد. شاید هم بهتر باشد مشاوره ازدواج را امتحان کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه پیامدهای ازدواج موقت می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره  9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : پیامدهای ازدواج موقت | اگر نه سیخ بسوزد نه کباب


پیامدهای ازدواج موقت | دید مثبت یا منفی؟

برخی افراد دید بسیار منفی نسبت به پیامدهای ازدواج موقت و صیغه دارند اما این مسئله همیشه بد نیست و  از برخی جهات می‌تواند مزایایی برای افراد داشته باشد. به همین دلیل است که در نگاه شرعی مانعی برای آن وجود  ندارد. از جمله مهم‌ترین مزیت‌های ازدواج موقت  می‌توان به این مسئله اشاره کرد که بسیاری از افراد به دلیل فراهم نبودن شرایط اقتصادی امکان ازدواج دائم برایشان دیر مهیا می‌شود، ازدواج موقت می‌تواند مقدمه‌ای برای ازدواج دائم  دختر و پسر باشد تا افراد این فرصت داشته باشند که در دوران قبل  از ازدواج نیز به رفع نیازهای عاطفی و جنسی خود بپردازند.

به این ترتیب با استفاده از ازدواج موقت فرد از روش سالم‌تری می‌تواند به ارضای نیازهای خود بپردازد. البته این به شرطی است که صیغه با اطلاع خانواده‌ها و کسب شناخت کافی از یکدیگر صورت بگیرد. در غیر این صورت اگر تنها به‌عنوان روشی کوتاه‌مدت برای رفع نیاز جنسی به آن نگاه شود پیامدهای منفی آن همان پیامدهایی خواهد بود که در مبحث روابط آزاد و فرا زناشویی مطرح می‌شود.

 

پیامدهای ازدواج موقت | نیمه خالی لیوان

اگر ازدواج موقت با شناخت کافی همراه نباشد می‌تواند مشکلات زیادی را برای افراد به خصوص برای زنان به همراه داشته باشد. از جمله آسیب‌های رایجی که در ازدواج موقت اتفاق می‌افتد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- پیامدهای ازدواج موقت | وابستگی عاطفی و عدم تعهد در رابطه

در بسیاری از موارد کسانی که پنهانی اقدام به صیغه یا ازدواج موقت می‌کنند الزامی برای تعهد برای خود در نظر نمی‌گیرند. نبود تعهد در رابطه باعث می‌شود که آن رابطه، رابطه‌ای سطحی و شکننده باشد. بسیاری از زنان در طول دوران ازدواج موقت وابستگی عاطفی به همسر خود پیدا می‌کنند و هنگامی که با عدم تعهد از طرف فرد مقابل و اتمام دوران عقد خود مواجه می‌شوند دچار احساس شکست و آسیب های روانی بسیاری می‌شوند.

2- عدم دریافت حق و حقوق 

در بسیاری از موارد ازدواج موقت به صورت رسمی در دفاتر عقد و  ازدواج ثبت نمی‌شود این امر باعث می‌شود که حق و حقوق زنان نادیده گرفته شود. و مواردی مانند مهریه یا نفقه به زن پرداخت نشود.

3- از بین رفتن تمایل به ازدواج دائم 

تجربه صیغه و ازدواج موقت باعث می‌شود که بسیاری از جوانان دیگر به سمت ازدواج دائم نروند. چرا که در ازدواج موقت به آسانی بدون رعایت تعهد و پشت سر گذاشتن مشکلات اقتصادی و مالی بسیار به رفع نیازهای جنسی و عاطفی خود می بپردازند.

4- آسیب های روانی

به دلیل شرایط بی‌ثباتی که در ازدواج موقت وجود دارد افراد در آن  احساس عدم امنیت می‌کنند و از نظر روانی ممکن است دچار اضطراب های زیادی شوند. هم چنین مشکلات تجربه شده در ازدواج موقت در بسیاری از مواقع منجر به تجربه شکست عاطفی و افسردگی برای افراد می شود.

5- ازدواج موقت تهدیدی برای خانواده

ازدواج موقت در برخی موارد تهدیدی برای کانون خانواده محسوب می‌شود چرا که برخی از مردان به بهانه اینکه کاری شرعی انجام می‌دهند پس از ازدواج دست به این کار می‌زنند. این کار می‌تواند کل اعضای خانواده را درگیر تشنج و بحران کنند؛ زیرا این امر در فرهنگ ما خیانت محسوب می‌شود. و خیانت برای زنان می‌تواند آثار بسیار زیادی داشته باشد و آن‌ها را درگیر احساسات ناخوشایند و اختلالاتی نظیر اضطراب و افسردگی کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه پیامدهای ازدواج موقت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.


منبع : پیامدهای ازدواج موقت | اگر نه سیخ بسوزد نه کباب

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

فرونشینی جنسی

فرونشینی جنسی در کجای چرخه پاسخ جنسی قرار دارد؟ آخرین مرحله از مراحل 4 گانه پاسخ جنسی، مرحلهفرونشینی جنسی است. در این مرحله از پاسخ جنسی، بدن به حالت سکون قبل از رابطه جنسی باز می‌گردد. اگر ارگاسم اتفاق بیفتد، مرحله فرونشینی به سرعت روی میدهد و همزمان احساس آرامش کلی و لذت را تجربه می‌کنید؛ ولی اگر ارگاسم رخ ندهد فرونشینی ممکن است حدود چند ساعت طول بکشد که با احساس ناراحتی و ناکامی همراه است. تفاوت بین زنان و مردان در مرحله فرونشینی نیز مانند دیگر مراحل پاسخ جنسی وجود دارد که در ادامه این مقاله به بررسی آن همچنین تغییرات فیزیکی و روانی مرحله فرونشینی در رابطه جنسی می پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه  تشخیص و درمان اختلالات جنسی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265تماس بگیرید.


مرحله فرونشینی جنسی

آخرین مرحله پس از آغاز میل جنسی، برانگیختگی و ارگاسم،فرونشینی جنسی است که بلافاصله پس از ارگاسم به وقوع می‌پیوندد یا در صورت عدم ارگاسم به شکل تدریجی رخ می‌دهد. اگر ارگاسم رخ ندهد، فرونشینی ممکن است چندین ساعت طول بکشد و با احساس ناخوشایندی همراه شود. در چرخه پاسخ جنسی بسیار اهمیت دارد سه مرحله اول به چه صورت سپری شوند تا فرد بتواند در مرحله نهایی که فرونشینی است احساس لذت و آرامش داشته باشد. گاهی حتی با وجود به ارگاسم نرسیدن، زمانی که فرد می‌بیند شریک جنسی اش به اوج لذت جنسی دست یافته حس رضایت دارد.

 

تغییرات جسمی و روانی در فرونشینی جنسی

در مرحله فرونشینی جنسی، تمام تغییراتی که در طی برانگیختگی رخ داده بود به حالت اولیه بر می‌گردند. عروق خونی احتقان خود را از دست می‌دهند، نعوظ از بین می‌رود و مرطوب شدن واژن ادامه پیدا نمی‌کند. احساسی که فرد در این مرحله دارد بسته به نوع رابطه می‌تواند همراه با کاهش تنش و دستیابی به آرامش باشد، یا بالعکس فرد احساس سرخوردگی کرده، نا امیدی و یاس به سراغش بیاید. گاهی آنقدر ناکامی‌ها تکرار می‌شود که رضایت زناشویی کاهش می‌یابد و افسردگی و دیگر اختلالات خلقی فرد را مبتلا می‌کند.

تغییرات روانی پس از ارگاسم در مرحله فرونشینی جنسیشامل به وجود آمدن یک احساس خوشی و آرامش است. در عین حال فرد حالتی از بی حالی و خستگی را هم تجربه می‌کند، این امر در مردان بیشتر مشاهده می‌شود. نیاز به استراحت کردن و آرامش یافتن در این مرحله دیده می‌شود. ندانستن همین تفاوت‌ها می‌تواند باعث به وجود آمدن دلخوری شود، با از تفاوت‌های جنسی زوجین می‌توانند درک بهتری از یکدیگر داشته باشند.

 

تفاوت های زنان و مردان در فرونشینی جنسی

زنان معمولا بعد از ارگاسم در مرحله فرونشینی نیازهای متفاوتی نشان می‌دهند. برخی از آن‌ها دوست دارند در آغوش کشیده شوند و نوازش جسمانی دریافت کنند، برخی از آن‌ها دوست دارند صحبت کنند، برخی حتی ممکن است نیاز به تنهایی داشته باشند، اما بیشتر زنان نیاز به توجه و محبت دارند. رابطه جنسی برای زنان نمودی از یک صمیمیت است و در مرحله فرونشینی نیاز دارند که ابراز محبت ادامه پیدا کند. برخی مردان بدون توجه به نیاز‌های زنان، آن‌ها را رها کرده یا می‌خوابند. به نظر می‌رسد این رفتار برای زنان اذیت کننده می‌باشد. در واقع این امر برآمده از نیاز مردان به استراحت پس از رابطه جنسی است ولی مردان می‌توانند با کمی به تعویق انداختن نیاز خود، نیاز همسر خود را هم برآورده کنند.

زنان در مرحله فرونشینی جنسی می‌توانند فعالیت جنسی را ادامه دهند. اگرچه برخی زنان هستند که در این مرحله نیاز به یه زمان برای شروع دوباره یا ادامه دارند. همین ویژگی به زنان اجازه می‌دهد ارگاسم‌های چندگانه را تجربه کنند. اما مردان در مرحله فرونشینی از چند دقیقه تا چند ساعت، امکان برانگیختگی را از دست می‌دهند و ادامه دخول و رابطه برایشان غیر ممکن می‌شود. یکی از ویژگی‌های مردان این است که بعد از ارگاسم توانایی فکری و تمرکزی شان بالا می‌رود و ممکن است اندیشناک به نظر برسند. زنان ممکن است این امر را تعبیر به سردی عاطفی بکنند. ولی زوجین با صحبت در این مورد و بیان نیازهایشان به یکدیگر می‌توانند سوء برداشت‌ها را مدیریت کنند.

 

رفتار های مناسب در فرونشینی جنسی

در اینجا به برخی از رفتارهایی که بهتر است بعد از رابطه جنسی انجام شود اشاره می‌کنیم:

1- رختخواب را سریعا ترک نکنید. کنار همسرتان بمانید.

2- با هم گفتگو کنید.

3- از نوازش و بوسه و معجزات آن استفاده کنید.

4- می‌توانید از حس خوبی که در رابطه با همسرتان گرفتید برایش صحبت کنید.

5- سریعا به سمت حمام نروید. اگر دوست دارید می‌توانید به همسرتان پیشنهاد دهید که باهم به حمام روید.

6- می‌توانید از ماساژ استفاده کنید.

7- با هم به موسیقی ملایمی گوش کنید.

 

روشهای پیشگیری از بارداری

اگر یک رابطه جنسی محافظت شده نداشته اید، یا هنگام مقاربت متوجه شدید کاندوم پاره شده است یا به هر دلیل دیگری نگران بارداری هستید، این استرس می‌تواند حال خوش شما را خراب کند. بهترین راه این است که از قبل برای این امر برنامه ریزی داشته باشید تا بعد دچار اضطراب و تشویش نشوید. این تشویش‌ها اگر تکرار شوند، در میل جنسی شما اثرگذار خواهند بود. اطلاع از جزئیات روابط جنسی با مشاوره جنسی می تواند شما را در برابر استرس‌های ناشی از مشکلات رابطه محافظت کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه  تشخیص و درمان اختلالات جنسی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265تماس بگیرید.


منبع : فرونشینی جنسی

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

درمان اختلالات جنسی، یکی از حوزه‌های مهم در روانشناسی است، چرا که افراد مبتلا به مشکلات جنسی دارای فانتزی‌های جنسی، تمایلات یا رفتار‌های جنسی غیر طبیعی و ناهنجار هستند که افراد ناخواسته دیگر را نیز درگیر می‌کنند. مشکلات جنسی به دلیل اینکه شامل موضوعات غیر انسانی، کودکان یا سایر افراد ناراضی می‌شود و در مواردی با تحقیر شدن فرد یا شریک جنسی اش همراه است، مشکلات و پیامدهای منفی متعددی برای فرد به لحاظ قانونی و اجتماعی، شریک جنسی اش و سایر اعضای جامعه به همراه دارد. بنابراین درمان انواع اختلالات جنسی علاوه بر اینکه در سازگاری روانی بیشتر فرد مبتلا و بالا بردن کیفیت زندگی اش موثر است، مانع از قربانی شدن افراد و امنیت بیشتر در سطح جامعه حائز اهمیت است. در این مقاله قصد داریم به بررسی درمان انواع اختلالات جنسی بپردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان اختلالات و مشکلات جنسی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265تماس بگیرید.

 

منبع : درمان اختلالات جنسی | انواع مشکلات و اختلالات جنسی که باید درمان شوند

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آموزش و یادگیری نحوه تحریک همسر از جمله مسائل بسیار مهم در زندگی هر شخصی است، چرا که در کیفیت رابطه جنسی و تحکیم خانواده بسیار تاثیر گذار است. یادگیری نحوهتحریک همسر برای زوج‌های جوان و افرادی که چندین سال از عمر زندگی مشترکشان گذشته است مفید است. پس از گذشت مدت زمانی از زندگی مشترک، هیجان روابط جنسی کاسته خواهد شد. علت اصلی بیشتر مشکلات زوجین که به طلاق عاطفی، جدایی و روابط فرازناشویی یا خیانت منجر می‌شود همین عدم آگاهی از نحوه ارضا کردن نیازهای جنسی همسر است. رابطه جنسی صرفا به دخول محدود نمی‌شود عشق بازی و آگاهی از نحوه تحریک نقاط حساس بدن شریک جنسی تان اهمیت زیادی دارد. از آن جایی که آناتومی بدن هر فرد متفاوت است، مشاوره جنسی این امکان را فراهم می‌کند تا بدن همسر خود را بشناسید و بتوانید کیفیت روابط جنسی خود را افزایش دهید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط جنسی و نحوه تحریک همسر می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265تماس بگیرید.

 

منبع : تحریک همسر | چگونه همسر خود را تحریک کنیم؟

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

مهارت دلبری و آشنایی با راه‌های جذب شوهر، نقش مهمی در عمق بخشیدن به روابط زناشویی و پایداری زندگی مشترک ایفا می‌کند. برای تقویت مهارت دلبری ابتدا لازم است که آگاهی کافی در مورد علایق همسرتان، خواسته‌ها و تمایلات او به دست آورید. نیازهای عاطفی همسر خود را شناسایی کنید تا بتوانید در جهت رفع آن‌ها برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. عوامل مختلفی در مهارت دلبری کردن از همسرتاثیر گذار هستند ولی از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برقراری رابطه جنسیرضایتبخش اشاره کرد. برای مردان صمیمیت در رابطه جنسی اهمیت بسیاری دارد و از این طریق می‌توانند به روابط عاطفی دست یابند. آشنا نبودن با مهارت‌های دلبری و ظرافت‌های زنانه باعث یکنواخی و سردی روابط می‌شود که به مرور ممکن است به روابط فرازناشویی و حتی طلاق نیز منجر شود. در ادامه این مقاله به بررسی روش‌های تقویت مهارت دلبری از شوهر می‌پردازیم. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه جذب شوهر و روش‌های تقویت مهارت دلبری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : مهارت دلبری | آشنایی با راه های جذب شوهر

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا در مورد نقاط تحریک پذیر آقایان چیزی شنیده‌اید؟ نقاط حساس بدن، نقاطی هستند که در حین عشق بازی منجر به تحریک و احساس لذت بیشتر در فرد می‌شود. نقاط حساس بدن در مورد مردان کم‌تر مورد بحث قرار می‌گیرد چرا که بسیاری از افراد تأثیرات مثبت معاشقه را برای مردان نادیده می‌گیرند و به اشتباه تصور می‌کنند که مردان نیازی به آن ندارند. در حالی که شناخت بدن همسر تان و لمس و تحریک مناسب آن‌ها در طول معاشقه و ارضا شدن مردان تأثیر بسیاری بر میزان لذت جنسی تجربه شده از جانب مردان خواهد داشت. در ادامه این مطلب به ارائه نکاتی در مورد نقاط حساس بدن مرد پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما جالب باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مناطق تحریک پذیر آقایان می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره  9092305265تماس بگیرید.

 

منبع : نقاط تحریک پذیر آقایان (راهنمای کامل ویژه خانم‌ها)

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

میزان سلامت و بهداشت روانی در ازدواج یکی از ملاک‌های مهمی است که کیفیت زندگی زوجین را تعیین می‌کند. پیش از ازدواج لازم است که افراد در مرحله شناخت و آشنایی در مورد سلامت روان فرد موردنظر خود تحقیق کنند و در صورتی که از وجود مشکلی آگاه شدند پیش از  تصمیم گیری برای ازدواج  در جهت رفع و بهبودی آن اقدام کنند. چرا که عدم برخورداری از سلامت روان ویژگی‌های رفتاری فرد را به میزان زیادی تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و در نتیجه بر ارتباط بین زن و مرد تأثیر بسیاری می‌گذارد. اگر در مرحله تصمیم‌گیری برای ازدواج به سر می‌برید، در ادامه این مقاله به نکاتی در مورد بهداشت روانی در ازدواج اشاره‌کرده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری خود یاری برساند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه بهداشت روانی در ازدواج  می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265تماس بگیرید.

 

منبع : بهداشت روانی در ازدواج چه نقشی دارد؟ (۶ نکته اساسی)

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

دوران نامزدی تا عقد یکی از شیرین‌ترین دوره‌های زندگی افراد محسوب می‌شود که طول مدت آن بستگی به شرایط خانوادگی و عرف معمول جامعه دارد.  دوران نامزدی فرصت بسیار مناسبی است تا افراد بتوانند یکدیگر را بیشتر محک بزنند و به شناخت بیشتری از هم دست یابند. زوجین در این دوران از زمان خواستگاری تا زمانی که عقد صورت گیرد با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند که لازم است بتوانند به‌درستی این چالش‌ها را مدیریت کنند تا در زندگی آینده آن‌ها تحت تأثیر این مسائل قرار نگیرد. در ادامه این مقاله توضیحاتی در مورد مسائل مهم ، مشکلات و چالش‌های دوران نامزدی تا عقد ارائه کرده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما سودمند باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه از نامزدی تا عقد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : از نامزدی تا عقد چند کیلومتر است!؟ (راهنمای عملی)

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

نقاط حساس بدن زن چه نقاطی هستند؟ آگاهی از آن‌ها چه تأثیری بر روابط زناشویی خواهد داشت؟ آشنایی با زبان بدن و نقاط حساس بدنِ زن در کیفیت رابطه جنسی زوجین تأثیر بسزایی می‌گذارد. چرا که زنان برای تجربه یک رابطه لذتبخش به معاشقه و پیش نوازی کافی نیاز دارند. در حقیقت معاشقه زنان را برای شروع رابطه جنسی کامل آماده می‌کند. آشنایی با نقاط حساس بدن زن به شما کمک می‌کند معاشقه دلچسبی داشته باشید و رابطه جنسی هیجان‌انگیزی را تجربه کنید. در ادامه این مطلب به نکاتی در مورد نقاط حساس بدن زن اشاره کرده‌ایم. ضمن اینکه مشاوره جنسی هم می‌تواند به شناخت شما از این مقوله کمک کند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه می‌توانید نقاط حساس بدن زن  با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره  9092305265تماس بگیرید.

 

منبع : نقاط حساس بدن زن | با احتیاط دست بزنید (۶ نقطه مهم!)

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا در مورد نقاط تحریک پذیر آقایان چیزی شنیده‌اید؟ نقاط حساس بدن، نقاطی هستند که در حین عشق بازی منجر به تحریک و احساس لذت بیشتر در فرد می‌شود. نقاط حساس بدن در مورد مردان کم‌تر مورد بحث قرار می‌گیرد چرا که بسیاری از افراد تأثیرات مثبت معاشقه را برای مردان نادیده می‌گیرند و به اشتباه تصور می‌کنند که مردان نیازی به آن ندارند. در حالی کهشناخت بدن همسر تان و لمس و تحریک مناسب آن‌ها در طول معاشقه وارضا شدن مردان تأثیر بسیاری بر میزان لذت جنسی تجربه شده از جانب مردان خواهد داشت. در ادامه این مطلب به ارائه نکاتی در مورد نقاط حساس بدن مرد پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما جالب باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مناطق تحریک پذیر آقایان می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره  9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : نقاط تحریک پذیر آقایان (راهنمای کامل ویژه خانم‌ها)

 • هنر زندگی