هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها

۶۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

ترک اعتیاد به مواد توهم زا با نوع ترک اعتیاد به مواد اعتیاد آور دیگر مانند مواد مخدر (تریاک، هروئین..) یکسان نبوده و افراد در صورت عدم مصرف هیچ نشانه ی فیزیکی در واقع نشانه های خماری را نشان نمی دهند. پس اگر این مواد اعتیاد آور نیستند چرا مصرفشان ممنوع بوده؟ و یا چرا آن ها جزء موادی طبقه بندی می کنند که جهت ترک، نیاز به کمک متخصص می باشد؟ آیا ادامه و یا قطع مصرف آن می تواند مشکلاتی را به وجود آورد؟ چه درمان هایی برای این مواد وجود دارد؟ برای اطلاع از انواع مواد توهم زا کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اعتیاد به مواد توهم زا می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰
 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

ترک مواد محرک به صورت ناگهانی می تواند موجب بروز نشانه هایی شود، اما علائم آن ها با علائم ترک مواد مخدر(افیونی) متفاوت می باشد. محرک ها موادی هستند که عمدتا باعث سرخوشی، بی خوابی، افزایش میل جنسی، وکاهش اشتها می شوند. از جمله محرک ها می توان به کوکائین، شیشه، آمفتامین ها و متامفتامین اشاره کرد. مصرف آن ها باعث وابستگی زیاد روانی می گردد. از آنجا که تاثیر آن ها بر مغز کوتاه بوده خیلی سریع تعداد دفعات مصرف افزایش می یابند. در بعضی از این موادی که ذکر شد وابستگی شدید فیزیکی نیز رخ می دهد، آمفتامین ماده محرکه ای که با قطع ناگهانی آن نشانه هایی چون دل پیچه، تهوع، اسهال، و حتی تشنج بروز می کند. با توجه به مقدمه ای که ذکر شد ترک انواع مواد محرک برعکس آنچه که مصرف کنندگان تصور می کنند کار چندان آسانی نخواهد بود. آیا ترک آن غیر ممکن بوده و یا درمان قطعی وجود دارد؟ چه راه های درمانی برای ترک اعتیاد به مواد محرک وجود دارد؟ برای اطلاع از سایر انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اعتیاد به مواد محرک می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید.  

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

مواد توهم زا دسته ای از مواد هستند که منجر به تحریف عمیق در ادراک واقعیت می شوند، روان پریشی زا نام دیگر آن ها است. از دیرباز این ماده را به دلیل حالات عجیب و فضایی که ایجاد می کند، مورد توجه قرار گرفته است. تا به حال وابستگی و علائم ترک در این مواد گزارش نشده است، اما از لحاظ روانی می تواند بر فرد اثراتی بگذارد که در دراز مدت عوارض آن بر خود و زندگی اش مشهود می شود. در ادامه به معرفی مواد توهم زا، عوارض و درمان اعتیاد به آن ها را بحث خواهیم کرد.
 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اعتیاد به مواد توهم زا می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آموزش جنسی کودکان مهمترین مسئله ای می باشد که می توان با استفاده از آن از آزار جنسی در کودکان جلوگیری کرد. آموزش مسائل جنسی به کودکان با آموزش جنسی بزرگسالان بسیار متفاوت است. در آموزش جنسی کودکان نباید مسائل جنسی را همانند آموزش مسائل جنسی بزرگسالان برای آنان توضیح داد. به خاطر حس کنجکاوی در کودکان، والدین با سوالاتی در مورد مسائلی جنسی از جانب آنان مواجه می شوند که نیازمند اطلاعات می باشند. خانواده ها باید در پاسخگویی به این سوالات و آموزش جنسی به کودکان هوشیار باشند. والدین برای پاسخگویی به این سوالات نباید بگویند که این حرف زشته، دیگه این حرف رو نزنی ها و یا جواب های مشابه به این گونه سوالات کودکان بدهند. چرا که والدین با دادن این گونه پاسخ ها به کودکان کنجکاوی آنها را بیش از پیش تحریک می کند و همین امر سبب می شود که کودک سوال خود را از کسی دیگر بپرسد. این گونه پاسخ ها از جانب اطرافیان کودک ممکن است پاسخ های صحیحی نباشد و برای کودک بسیار خطرناک است. از طرف دیگر با توجه به پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی در زندگی های نوین امروز، موجی از اطلاعات درست و نادرست در مورد مسائل جنسی در اختیار افراد مختلف از جمله کودکان قرار داده شده است که می تواند کودکان را به مسیر های اشتباهی سوق دهد. والدین با آموزش جنسی صحیح به کودکان می توانند از کودک خود در مقابل بسیاری از مسائل و عوامل مختلف که آنان را تهدید می کند، محافظت نمایند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه صحیح آموزش جنسی کودکان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگیرید.

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

اعتیاد به مواد محرک، شامل موادی است که تاثیر فعال کننده بر دستگاه عصبی دارند. این مواد با ساختار شیمیایی متفاوت می توانند آثار جسمانی و روانی متفاوتی در افراد ایجاد کنند. همچنین می توانند مشکلاتی برای مصرف کننده مثل اعتیاد، مسمومیت و علائم ترک را ایجاد نماید. از جمله ی این مواد می توان به کوکائین، آمفتامین ها، متامفتامین، نیکوتین و کافئین اشاره کرد. در ادامه تلاش شده هر یک از مواد محرک به اختصار توضیح داده شود. برای اطلاع از انواع مواد اعتیادآور کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اعتیاد به مواد محرک می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

انواع مواد مخدر شامل موادی است که از گیاه خشخاش به دست می آیند، افیون نام دیگر ترکیبات این گیاه می باشد. عموما مصرف آن ها باعث احساس بی حسی و کرختی، تسکین درد، و خواب های عمیق می شود. همین طور افیون ها به منظور مصارف پزشکی و دارویی تولید می شود، اما جهت مصارف غیر قانونی و با اهداف دیگر نیز مصرف می شوند. نخستین متون در دسترس به استفاده از این گیاه به عنوان داروی ضد اسهال اشاره دارد. شیخ الاسلام ابو علی سینا و زکریای رازی از نخستین پزشکانی هستند که درباره ی خواص درمانی این ماده تعریف نموده اند. اما طولی نکشید که به دلیل علائم و حالاتی که در فرد "لذت" ایجاد می کرد، سوء مصرف شد و عوارض مصرف در مصرف کنندگان با گذر زمان بیشتر مشهود گردید. در ادامه به معرفی انواع مواد افیونی و شبه افیونی، عوارض اعتیاد به مواد مخدر, مصرف، علائم اعتیاد به مواد مخدر خواهیم پرداخت. برای اطلاع از مواد اعتیاد آور کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان اعتیاد به مواد مخدر می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره ورانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

نشانه های افسردگی در کودکان با نشانه های افسردگی که در بزرگسالان می شناسیم تفاوت هایی دارد. معمولا فرد افسرده دستخوش تغییراتی در خلق می شود، نشانه ی اصلی این اختلال خلق غمگین بسیار شدید است. از دیگر علائم، کاهش لذت در تمام یا بیشتر فعالیت ها، خستگی مفرط، کاهش تمرکز، کاهش یا افزایش وزن می توان اشاره کرد. کودکان نیز هیجانات را تجربه می کنند، ولی دقیقا نمی توانند احساساتشان را بیان کنند، در نتیجه باعث منزوی و درون گرا شدن آن ها شده و می تواند مقدمه ای برای ایجاد اختلالات روانی در نوجوانی و بزرگسالی شوند. این عوامل باعث می شود تا تشخیص اختلال افسردگی در کودکان دشوار گردد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه افسردگی می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشانسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

طبق قوانین و شرع یکی از وظایف همسر تامین معاش زندگی و دادن مخارج خانه است و زمانی که ازدواج می کند مسئولیت هزینه های همسرش نیز بر عهده او می باشد. در زمان های قدیم که سیستم مالی و بیمه ایجاد نشده بود و رفاه اجتماعی به شکل امروزی نبود پسران وظیفه ی نگهداری از والدین را به عهده داشتند و علاوه بر همسر و فرزندان باید کمک مالی شوهر به خانواده اش را نیز تامین می کرد. اما امروزه با تغییر و پیشرفت قوانین و عرف دیگر جزء وظایف پسر نمی باشد بلکه اگر فرزندی این کار را در حق والدین و یا همشیرهای خود انجام می دهد نشان دهنده ی احسان و نیکی او است. پس احساس مسئولیتی که برخی از آقایان در قبال خانواده ی خود دارند یک امر طبیعی و پسندیده می باشد.

 

برای دریافت مشاوره خانواده می توانید با مشاوارن مرکز مشاوره روانشانسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید. 

 

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

دیدن کابوس های شبانه کودکان برای بسیری از فرزندانمان اتفاق می افتد اما اغلب در کودکان پیش دبستانی (کودکان 3-6 ساله) بیشتر دیده می شود، چرا که در این سن است که ترس های طبیعی ایجاد می شود و تخیل کودکان بسیار فعال است. برخی مطالعات نشان میدهد که نیمی از بچه ها در این سن کابوس دارند، که شامل رویاهای ترسناک و ناخوشایند است که باعث ناراحتی یا مشکلاتی در زنگی روزمره می شود. زمانی که کودک به خاطر یک کابوس از خواب بلند می شود نیاز دارد از محیط واقعی اطرافش آگاهی یافته و در نتیجه پدر و مادر خود را نیز بیدار می کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کابوس های شبانه کودکان و درمان آن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگیرید .

 

 • هنر زندگی