هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها

۱۴۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

لجبازی در کودکان 2 و 3 ساله بسیار شایع است و بیشتر اوقات این رفتار والدین را کلافه کرده و آن‌ها را وادار به تسلیم می‌کند. اما واقعا کوتاه آمدن در برابر لجبازی‌های کودک صحیح است؟ کودک در این سن می‌خواهد تا استقلال خود را تثبیت کند و کارها را با لجبازی به شیوه‌ی خودش انجام دهد. اگر والدین رفتار مناسبی در این موقعیت‌ها نداشته‌باشند کودک در آینده دچار مشکل می‌شود و یاد می‌گیرد با لجبازی و پرخاشگری قادر است هر کاری انجام دهد. پس زمانی که در اجتماع تقاضاهای او برآورده نشود، دچار یاس و ناامیدی نسبت به توانایی‌های خود می‌شود. اگر شما هم کودک لجبازی دارید می‌توانید با مشاوره کودک به رفتار صحیح با او پی ببرید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه لجبازی در کودکان ۲ و ۳ ساله می‌توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره  9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : لجبازی در کودکان 2 و 3 ساله | بهترین برخورد را داشته باشید

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا دادن پول توجیبی به کودکان لازم است؟ در زمانه‌ای که اقتصاد و رفاه خانواده‌ها به مدیریت مالی و پس‌انداز بستگی دارد، آموزش مهارت‌‌های مالی در کودکی از اهمیت زیادی برخوردار است. آموزش مسائل مالی و مدیریت آن جزو اصول مهمی است که روی شخصیت کودک اثر می‌گذارد. در مطلب سبک‌های فرزندپروری هم راجع به آن توضیح داده‌ایم. یادگیری این مهارت از کودکی و در محیط خانواده بسیار مهم است؛ چرا که فرد را در آینده و برای مدیریت مخارج خود و خانواده‌اش آماده می‌کند و به نوعی شخصیت مالی و اقتصادی او را می‌سازد. در زمینه آموزش صحیح مسائل مالی و پس‌اندازکردن می‌توانید از مشاوره کودک کمک بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه پول توجیبی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور شماره 9099075228 و از تهران با شماره  9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : پول توجیبی کودکان چقدر باشد؟

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

اعتیاد به مواد مخدر، در حال حاضر از شایع‌ترین بیماری‌هاست که منجر به عوارض جسمانی و روانی زیادی می‌شود و آسیب‌های جبران‌ناپذیری به جامعه و فرد وارد می‌کند. کنار گذاشتن مواد، فرایندی بلند مدت است و نیاز به مراقبت دارد. بعد از ترک اعتیاد و سم‌زدایی بدن مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا تمامی عوارض ناشی از اعتیاد از بین برود. یکی از شایع‌ترین عوارض و پیامدهای ترک اعتیاد درد جسمانی است؛ در صورت نادیده گرفته شدن دردها (بخصوص پا درد، درد دست و عضلات بدن)، ممکن است فرد تا سال‌های سال درد جسمانی ترک اعتیاد را همراه خود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی علائم و نحوه درمان دردهای جسمانی (پا درد، دست درد و دردهای عضلانی ) در ترک اعتیاد بپردازیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. هم‌چنین برای مطالعه روش‌های ترک اعتیاد و آگاهی از مواد اعتیاد آور کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد و کنترل درد جسمانی ناشی از آن می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : درد جسمانی ترک اعتیاد و راه های درمان آن | پا درد، درد دست و عضلات بدن

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

فرزندان ازدواج موقت از نظر قانونی چه وضعیتی خواهند داشت؟ ازدواج موقت به معنی پیوند شرعی بین زن و مرد است به مدت معیّن که پس از گذشت مدت معلوم شده باطل می‌شود و نیازی به طلاق ندارد. اما اگر زوجین در این زمان بچه‌ای به دنیا بیاورند تکلیف بچه چیست و آیا فرزندی مشروع است یا نامشروع؟ آیا از حقوق قانونی و شناسنامه برخوردار می شود یا خیر؟ در ادامه به سوالات مطرح شده پاسخ می‌دهیم و به اهمیت ثبت ازدواج موقت و حقوق فرزندان ازدواج موقت می‌پردازیم. در مقاله ازدواج موقت بطور کامل به مسائل این رابطه پرداخته‌ایم که خوب است مطالعه کنید. اگر در ارتباط با ازدواج موقت دچار مشکلی هستید می‌توانید از مشاورهازدواج کمک بگیرید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه فرزندان ازدواج موقت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و ازتهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : فرزندان ازدواج موقت | راه‌حل مشکل شناسنامه چیست

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

آیا شما هم به دنبال راهی برای درمان سردرد عصبی خود هستید؟ یکی از روش های موثر در درمان سردردهای عصبی شناخت علل و تلاش برای رفع عوامل آزاردهنده است. معمولا اضطراب و استرس، احساس ترس، نگرانی های فروخورده و ناراحتی هایی که بیان نمی شوند منجر به فشار روانی و بروز علائم جسمانی مثل سردردهای عصبی می شوند. بنابراین سردردهای عصبی نوعی بیماری روان تنی هستند که عاملی روانی موجب ایجاد آن ها شده است. یکی از راه های موثر و مفید برای مقابله با این دردها بالا بردن قوا و توان ذهنی است. متخصصان روانشناسی با استفاده از تکنیک های مختلف به شما یاد می دهند که چطور این عوامل بر شما تاثیر گذاشته و چطور با آن ها مقابله کنید. برای دریافت مشاوره کنترل استرس کلیک نمایید. در ادامه نیز با ما برای اطلاع از نحوه تاثیر و انواع روش های درمان سردرد های عصبی همراه باشید.

 

برای مشاوره تلفنی کاهش اضطراب و کنترل استرس می توانید از طریق تلفن ثابت با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : درمان سردرد عصبی | راه‌های کاهش سردردهای ناشی از اضطراب و استرس

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

در مورد ارتباط ایدز با مواد مخدر چقدر اطلاع دارید؟ مصرف کنندگان مواد نسبت به سایر افراد به میزان بسیار بیشتری در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV و ایدز قرار دارند؛ چرا که مطالعات همه‌گیرشناسی نشان داده است که این بیماری در افراد معتاد به میزان زیادی شایع است. استفاده از سرنگ‌های آلوده یکی از دلایل بسیار رایج ابتلا به این بیماری در مصرف کنندگان مواد محسوب می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارتباط ایدز با مواد مخدر تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه  ارتباط ایدز با مواد مخدر می‌توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : ارتباط ایدز با مواد مخدر (راهنمای مختصر و مفید)

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

روش های آموزش دوستیابی در مدرسه کدامند؟ دوستیابی یکی از مهم‌ترین موضوعات در فرایند اجتماعی شدن به ویژه در سنین دبستان است. بسیاری از کودکان در گفت و گو و آغاز روابط دوستی، برای برقراری ارتباط با همسالان خود به مشکل برمی خورند. این موضوع منجر به نگرانی والدین و اولیاء مدرسه آن ها نیز می‌شود. برای آموزش مهارت دوستیابی به کودک، می‌توان از کتاب‌ها، منابع و مشاوران و متخصصان مربوطه کمک گرفت. اگر کودک شما نیز مشکلاتی را در این زمینه تجربه می کند، ما در ادامه این مطلب، توضیحاتی در مورد آموزش دوستیابی در مدرسه ارائه کرده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دوستیابی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید

 

منبع : آموزش دوستیابی در مدرسه | راهکارهایی برای والدین و مربیان

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

برنامه 12 قدم ترک اعتیاد برنامه‌ای است که اولین بار توسط گروه الکلی‌های گمنام مورد استفاده قرار گرفت. اما به زودی مشخص شد که این نوع درمان نه تنها در ترک الکل بلکه در ترک سایر مواد مخدر و حتی اعتیادهای رفتاری نیز مؤثر است. گروه الکلی‌های گمنام از جمله معروف‌ترین گروه‌های خودیاری در زمینه اعتیاد هستند. این گروه‌ها همه‌جای دنیا به صورت رایگان جلساتی را ترتیب می‌دهند و در دسترس هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروه‌های خودیاری و برنامه ترک اعتیاد 12 قدمی تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. برای آگاهی از بهترین روش های ترک اعتیاد و دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد و اطلاع از انواع روش های موثر در ترک اعتیاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : برنامه 12 قدم ترک اعتیاد | بهترین برنامه 12 قدمی برای ترک اعتیاد

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

مشاوره روانشناسی نوجوان به دلیل حساسیت‌های دوران نوجوانی بسیار حیاتی بنظر می‌رسد. نوجوانی دورانی است که با تغییرات و چالش‌های بسیار زیادی همراه است و نیازمند دقت و توجه بسیار ویژه است چرا که این دوران نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت فرد دارد. روانشناسی نوجوان به والدین کمک می کند تا مشکلات و تغییرات دوره نوجوانی را بشناسند و بدانند که با این تغییرات چگونه برخورد کنند. به طور کلی روانشناسی نوجوان این امکان را برای والدین فراهم می‌کند تا سبک های فرزندپروری و شیوه های ارتباطی را در برخورد با نوجوان خود به کار بگیرند. کمک گرفتن از روانشناسی نوجوان در حل بحرانهای دوره نوجوانی بسیار پر اهمیت و راهگشاست. در ادامه مقاله به بررسی روانشناسی نوجوان می‌پردازیم. در همین رابطه مقاله آنچه باید راجع به نوجوان بدانیم را هم می‌توانید بخوانید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره روانشناسی نوجوان می توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : روانشناسی نوجوان | چرا مشاوره برای نوجوانان ضروری است

 • هنر زندگی
 • ۰
 • ۰

بچه حرف گوش کن چگونه کودکی است؟ آیا حرف گوش کن بودن کودک به معنای مطیع بودن اوست؟ همه پدر و مادرها دوست دارند فرزندانشان از آن‌ها حرف شنوی داشته باشند تا در تربیت فرزند خود چالش‌های کم‌تری را تجربه کنند و کودکشان آن‌گونه که آن‌ها می‌خواهند رشد کند و پرورش یابد. گوش ندادن کودکان به حرف‌های والدینشان دلیل‌های زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به محیط تربیتی نادرست، خلق و خوی دشوار کودک و سبک‌های فرزند پروری نامناسب اشاره کرد. در ادامه به راهکارهایی برای داشتن کودک حرف شنو اشاره کرده‌ایم. اگر شما نیز در این زمینه با فرزندتان به مشکل برخورده‌اید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
 

برای دریافت مشاوره کودک می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

منبع : بچه حرف گوش کن | چگونه کودک حرف گوش کن داشته باشیم؟

 • هنر زندگی