هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره شخصیت شناسی و... . هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

پیوندها
  • ۰
  • ۰

شاید برای شما هم پیش آمده که در مورد اعتیاد شوهر خود به شیشه یا دیگر مواد مخدر مشکوک شده باشید و به فکر گرفتن تست شیشه از او باشید. از طرفی نمی دانید چطور این مسئله را با او مطرح کنید و از واکنش او می ترسید. همچنین می خواهید از این بلاتکلیفی رهایی پیدا کنید، پس شروع به سرچ در اینترنت می کنید یا مسئله را با اطرافیان در میان می گذارید سپس با یافتن مجموعه ای از نشانه ها و دیدن علائم در او می خواهید فرضیه ذهنی خود را تایید کنید. توجه داشته باشید که بهتر است برای اطمینان از علائم با یک فرد متخصص صحبت کنید. در ادامه مطلب نحوه مطرح کردن موضوع اعتیاد به فرد مورد نظر، روش های تست شیشه و راه های تقلب و منفی شدن تست شیشه را بررسی می کنیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تست تشخیصی اعتیاد به شیشه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

رهایی از بلاتکلیفی؛ درخواست انجام تست اعتیاد از همسرتان

بعد از اطمینان از مصرف شیشه توسط همسرتان احتمالا ذهنتان درگیر نحوه مطرح کردن موضوع با همسرتان است. مواظب باشید که با بحث و جدل این موضوع را مطرح نکنید چون همسرتان حالت تدافعی می گیرد، عصبانی می شود و آن را انکار می کند. جنگ روانی در خانه نه تنها به بهبود وضعیت کمکی نمی کند؛ بلکه ممکن است روابط معمول خودتان هم خدشه دار شود. اگر شوهرتان هر از گاهی مصرف مواد دارد با رفتارهای نسنجیده شما بیشتر به سمت مواد گرایش پیدا می کند یا ممکن است قبول کند تست اعتیاد بدهد ولی به فکر راهی برای تقلب باشد.

اول تکلیف خودتان را مشخص کنید هدفتان از تست تشخیصی چیست؟ آیا می خواهید برای طلاق اقدام کنید یا از آن به عنوان اهرم فشار برای ترک استفاده کنید؟ اگر قصد کمک به همسرتان را  دارید بهتر است ابتدا رابطه ای صمیمانه و دوستانه با او برقرار کنید و سعی کنید در او انگیزه همکاری را بالا ببرید. از بهترین روش های ترک اعتیاد به شیشه اطلاع کسب کنید. اما اگر قصد طلاق دارید، نفع خود و فرزندانتان را بررسی کنید.

 

تست های تشخیص اعتیاد به شیشه

نوع تست با توجه به فرد مراجعه کننده، وضعیت اقتصادی، عامل زمان، نوع ماده مصرفی انتخاب می شود. هیچ تستی صد در صد صحیح نیست و گاهی خطاهایی پیش می آید. برخی از تست هایی که برای تشخیص اعتیاد به شیشه استفاده می شود، عبارتند از:

تست ادرار

این روش نیازمند یک نمونه ادرار است. این آزمایش را می توان با استفاده از نوار کاغذی به صورت سریع انجام داد همچنین می توان از طریق پروسه های طولانی مدت آزمایشگاهی با کیفیت بالاتر انجام داد. جابه جایی و تقلب در ارائه نمونه از اصلی ترین مشکلات این روش است. زمان تقریبی ردیابی شیشه با این روش حدود 2 روز است.

تست بزاق

تست های بزاقی راحت و بی دردسر هستند و امکان تقلب در آن ها کمتر است. نتیجه تست در عرض چند دقیقه آماده می شود و نیازی به آزمایشگاه ندارد. این تست روشی عالی برای ارزیابی ماده مصرفی اخیر در فرد است. از معایب دیگر این روش این است که بسته به میزان تولید بزاق و نوع ماده مصرفی بازه زمانی ارزیابی از چند ساعت تا چند روز متفاوت است.

تست مواد توسط مو

امکان ردیابی مواد در مو تا چند ماه امکان پذیر است. روشی بسیار آسان و امکان تقلب در آن از سایر روش ها کمتر است. با این حال این روش نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی و صرف هزینه بیشتر نسبت به سایر روش هاست. این تست نه تنها می تواند وجود ماده را ارزیابی کند بلکه می تواند مقدار ماده مصرفی را نیز نشان دهد که این امکان در هیچ تستی وجود ندارد. زمان تقریبی ردیابی شیشه با این روش حدود 90 روز است.

تست نواری

برای سنجش مواد مختلف تست های نواری مجزا وجود دارد. برای مثبت شدن تست باید میزان حداقل آن ماده در نمونه وجود داشته باشد که این میزان برای ماده مخدر شیشه ng/ml 1000 است.

 

چند روز پس از مصرف شیشه تست اعتیاد منفی می شود؟

بیشتر مواد تا 72 ساعت پس از مصرف در ادرار قابل شناسایی هستند. امکان ردیابی شیشه بسته به نوع تست، 1-3 روز است. 

 

علل اختلال در آزمایش

اگر دارویی مصرف می کنید به مسئول آزمایشگاه اطلاع دهید چون احتمال تداخل دارویی وجود دارد. شایع‌ترین علل بروز اختلال در نتیجه تست‌های نواری شامل موارد زیر است:

خطا در نمونه‌گیری:

یکی از دلایل بروز خطا در تست های تشخیصی خطا در نمونه گیری است. علی رغم حضور نمونه گیر ممکن است تقلب صورت بگیرد و فرد معتاد با تقلب نمونه خود را عوض می کند.

خطاهای تکنیکی:

نوار تست باید به مدت 15-10 ثانیه در ادرار نگه داشته شود و قبل از خواندن جواب به مدت 5 دقیقه روی یک سطح صاف غیر جاذب قرار داده شود. تفسیر پاسخ در یک دقیقه اول یا بعد از 10 دقیقه باعث ایجاد خطا در ارزیابی می شود.

رقیق‌کننده‌ها:

هر عاملی که باعث رقیق شدن ادرار شود باعث اختلال در جواب تست ها می شود. در این صورت از نوار های کمکی برای تعیین سطح کراتین، نیترات و گلومات ادرار می توان استفاده کرد.

تغییرات سطح PH:

ریختن خون، جوهر لیمو، سفید کننده ها و ... در ادرار باعث ایجاد تغییر در سطح PH می شود. در نتیجه احتمال خطا در جواب آزمایش افزایش پیدا می کند چون اکثر تست ها به تغییرات PH در بازه 5 تا 9 مقاوم هستند و افزایش یا کاهش PH از این محدوده باعث اختلال می شود.

 

آیا امکان تقلب برای منفی شدن تست اعتیاد به شیشه وجود دارد؟

برای منفی شدن تست اعتیاد علاوه بر اضافه کردن موادی مانند آب لیمو و قرص های ضد بارداری راه های دیگری نیز وجود دارد. موثرترین روشی که افراد معتاد برای منفی شدن تست اعتیاد به شیشه استفاده می کنند بیرون کردن این ماده از بدن است. پس چند روز قبل از انجام آزمایش مصرف مواد را قطع می کنند. نوشیدن آب زیاد، استفاده از داروهای ادرار آور و ورزش کردن از جمله اقداماتی هستند که برای منفی شدن تست اعتیاد می توان استفاده کرد.

 

آیا می توان به تست های تشخیص اعتیاد اعتماد کرد؟

روش های مختلفی برای غربالگری اولیه و روش های تاییدی وجود دارد. همان طور که توضیح دادیم امکان خطا در تست های تشخیص اعتیاد به دلایل مختلف وجود دارد. انجام تست در یک آزمایشگاه معتبر برای تایید روش و صحت انجام تست توصیه می شود. آزمایشگاه ها مقررات سختگیرانه ای جهت نمونه گیری تست اعتیاد وضع کرده اند. همچنین کیت هایی برای تشخیص تقلب در نمونه ادرار وجود دارد که از آن هم برای تشخیص تقلب می توان استفاده کرد.

در مواردی که مسئول آزمایشگاه نسبت به تقلب یا احتمال خطا در انجام آزمایش دچار شک و تردید شود، دوباره از فرد تست گرفته می شود و برای این کار می توان از روش تی ال سی (TLC) استفاده کرد. در این روش احتمال منفی کردن تست از طریق فرد نمونه دهنده بسیار پایین است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تست تشخیصی اعتیاد به شیشه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسیمنبع : تست اعتیاد به شیشه

  • ۹۷/۱۰/۰۹
  • هنر زندگی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی